SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 23 lipca 2022

Liga Narodów. Polska przegrała z USA i nie zagra o złoto

Reprezentacja Polski siatkarzy nie zagra w finale Ligi Narodów 2022. W półfinale lepsza okazała się drużyna Stanów Zjednoczonych.

Miłe złego początki - tak można podsumować pierwszego seta w wykonaniu polskich siatkarzy. Zaczęli dobrze, jednak nie utrzymali poziomu, bo w przeciwieństwie do spotkania w fazie kwalifikacyjnej, tym, razem w końcówkach lepiej grali Amerykanie. Polacy słabo grali w ataku i obronie. W tym pierwszym elemencie mieli tylko 42-procentową skuteczność, a rywale o dziesięć procent wyższą. Nasz lider Bartosz Kurek zbijał trzykrotnie, ale ani razu skutecznie. W obronie różnica była kolosalna: osiem podbitych piłek przy 18 Amerykanów. Nie pomogła niezła zagrywka, mała liczba błędów - nasi przeciwnicy byli lepsi.

W drugim secie skuteczność Biało-czerwonych wzrosła do wartości, jaką mieli wcześniej rywale. Kłopot w tym, że oni też poprawili się o 10 proc. Rozegrał się jednak Kurek, a efektem było prowadzenie 19:16. Niestety, Amerykanie znów byli skuteczniejsi w końcówce, a pokaz gry w defensywie dał Erik Shoji, podbijając piłkę po mocnych uderzeniach Kurka bez bloku. Trener Nikola Grbić zamienił Aleksandra Śliwkę na Tomasza Fornala, jednak bez efektu. Polska mogła jeszcze wyrównać, ale przy wyniku 23:24 zablokowany został Kamil Semeniuk.

W trzecim secie grała tylko jedna drużyna. Nasz selekcjoner zmienił prawie całą szóstkę, jednak ani zawodnicy, którzy wyszli na boisko w podstawowej szóstce, ani zmiennicy, nie byli w stanie zatrzymać Amerykanów. Szalał Torey Defalco, zaliczający asa za asem. Polacy nie potrafili odpowiedzieć i przegrali bardzo wysoko. W niedzielnym finale zagrają Amerykanie, a Polsce pozostał mecz o trzecie miejsce (o godzinie 18). 

Polska - USA 0:3 (22:25, 23:25, 13:25)

Polska: Janusz, Śliwka 5, Kochanowski 8, Kurek 10, Semeniuk 7, Bieniek 5, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Kaczmarek 1, Fornal 2, Bednorz 2, Butryn

USA: Christenson 4, Defalco 12, Smith 8, Ensing 8, A. Russell 10, Jendryk 10, Shoji (libero) oraz K. Russell 1

Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 0
  • 11
  • 15
  • 4