SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 15 lipca 2022

VW Beach Pro Tour Espinho: polskie pary awansują do fazy eliminacyjnej

W portugalskim Espinho zakończyła się faza grupowa zmagań siatkarzy i siatkarek plażowych w turnieju z cyklu Volleyball World Beach Pro Tour w kategorii Challenge. Wszystkie trzy polskie zespoły męskie awansowały do fazy eliminacyjnej.

Piotr Kantor i Maciej Rudol rozpoczęli piątkowe granie zdecydowanym zwycięstwem przeciwko Szwajcarom Métral/Haussener (21:11, 21:18) (statystyki i highlighty wideo tutaj). W swoim drugim meczu nasi reprezentanci ulegli zespołowi z USA: Evans/Benesh – Kantor/Rudol 2:0 (21:17, 21:16) (statystyki i highlighty wideo tutaj).

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy do turnieju głównego awansowali w czwartkowych eliminacjach, na początek musieli zmierzyć się z reprezentacyjnymi kolegami – Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem. Konfrontację wygrał wysoko bardziej doświadczony i utytułowany duet Bryl/Łosiak 2:0 (21:12, 21:15) (statystyki i highlighty wideo tutaj). Zwycięska para w kolejnym meczu grała przeciwko szwajcarskiemu teamowi Krattiger/Breer. Po bardzo udanym dla Polaków pierwszym secie w drugim nastąpiła całkowita zmiana sytuacji i ostatecznie o wyniku meczu zadecydował wyrównany tie-break. Tu górą byli Swajcarzy (21:12, 12:21, 13:15) ) (statystyki i highlighty wideo tutaj).

Ostatni piątkowy mecz zakończył się za to zwycięstwem Polaków nad amerykańską parą: Zdybek/Lewandowski – Crabb/T.Sander 2:1 (18:21, 21:19, 18:16) (statystyki i highlighty wideo tutaj). Ta wygrana ustaliła trzecie miejsce naszej pary w grupie C, za Brylem i Łosiakiem, w fazie eliminacyjnej portugalskiego turnieju zobaczymy więc aż trzy męskie pary z Polski.

  • 7
  • 1
  • 16
  • 0
  • 0