SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 20 kwietnia 2021

Reprezentant Tygodnia: Wilfredo Leon

Rozgrywki ligowe zmierzają do końca, a to oznacza, że mamy możliwość śledzenia arcyważnych spotkań. Taki mecz ma za sobą Wilfredo Leon, który odwrócił losy finałów i dziś może odebrać tytuł Reprezentanta Tygodnia.

1. Wilfredo Leon w meczu finałowym Serie A przeciwko Cucine Lube Civitanova

Finały włoskiej Serie A w tym sezonie dostarczają niezwykłych emocji, a po pierwszym starciu tej rangi Sir Safety Perugia znalazła się pod ścianą. Pośrednio dlatego z posadą trenera pożegnał się Vital Heynen, a jedynym liderem po odejściu charyzmatycznego Belga został Wilfredo Leon. Przyjmujący reprezentacji Polski po raz kolejny udowodnił swoją wartość ciągnąc zespół w drugim meczu finałowym. W pięciosetowym starciu Kubańczyk z polskim paszportem zdobył aż 38 punktów, przy imponującej 60-procentowej skuteczności w ataku.

Statystyki Wilfredo Leona (Sir Safety Conad Perugia) przeciwko Cucine Lube Civitanova: 38 punktów, 47% pozytywnego przyjęcia, 60% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 4 punktowe zagrywki.

20444a 1

2. Tomasz Fornal w meczu finałowym PlusLigi przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Na polskim podwórku świetne spotkanie rozegrał Tomasz Fornal, który w pierwszym meczu finałowym z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźle zapisał na swoim koncie 16 „oczek”. Jego największą siłą w tym starciu była znakomita gra ofensywna, a z 21 ataków nasz przyjmujący zamienił na punkty aż 15. Reprezentant Polski dołożył jeszcze do swojego dorobku punktową zagrywkę. Za całokształt gry  w tym spotkaniu młody kadrowicz odebrał nagrodę MVP.

Statystyki Tomasza Fornala (Jastrzębski Węgiel) przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle: 16 punktów, 37% pozytywnego przyjęcia, 71% skuteczności w ataku, 1 wyblok, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP

3. Paweł Zatorski w meczu finałowym PlusLigi przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi

To jak ważnym elementem ZAKSY jest Paweł Zatorski najlepiej potwierdza pierwsze spotkanie finałowe przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, w którym nasz libero nie wystąpił z powodu kontuzji. Do gry wrócił dopiero w drugim finale i choć to spotkanie kędzierzynianie również przegrali, to dwukrotny mistrz świata zaprezentował bardzo wysoką jakość przyjęcia. Łącznie w całym spotkaniu Paweł Zatorski odebrał 23 zagrywki, dogrywając je z 65-procentową dokładnością.

Statystyki Pawła Zatorskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi: 65% pozytywnego przyjęcia, 35% przyjęcia perfekcyjnego

*Do odnotowania: Warta zauważenia jest dyspozycja Mikołaja Sawickiego i Jakuba Buckiego. Pierwszy z nich, reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów zagrał bardzo dobre pierwsze spotkanie półfinałowe z VERVĄ Warszawą ORLEN Paliwa, sięgając w nim po 23 punkty. Wszystko za sprawą absencji dwóch przyjmujących żółto-czarnych Milana Katicia i Taylora Sandera. Z kolei Jakub Bucki (Jastrzębski Węgiel) dał rewelacyjną zmianę w drugim spotkaniu finałowym z ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźle, punktując 14 razy. To właśnie on został wybrany MVP spotkania na wagę mistrzostwa Polski.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0