SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 16 marca 2021

Reprezentant Tygodnia: Wilfredo Leon

W naszym aktualnym zestawieniu dwie pierwsze pozycje zajęli kadrowicze grający za granicą, a tytuł Reprezentanta Tygodnia trafił w ręce Wilfredo Leona, który po raz kolejny wyciągnął Sir Safety Conad Perugię z opresji.

1. Wilfredo Leon w meczach przeciwko Allianz Milano

Wilfredo Leon kolejny raz udowodnił, że jest prawdziwym liderem. W fazie play off Serie A, praktycznie samodzielnie przesądził o losach trudnego dla Perugii pierwszego meczu z Allianz Milano, zdobywając w nim 31 punktów. W drugim starciu także nie pozostawił rywalom złudzeń, kiedy to skończył aż 67% ataków. Swój bilans wzbogacił dodatkowo o dwa punktowe bloki.

Statystyki Wilfredo Leona (Sir Safety Perugia) w pierwszym meczu przeciwko Allianz Milano: 31 punktów, 40% przyjęcia pozytywnego, 52% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 punktowe zagrywki.

w drugim meczu przeciwko Allianz Milano: 28 punktów, 45% przyjęcia pozytywnego, 35% perfekcyjnego przyjęcia, 67% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

20323a 1

2. Bartosz Kurek w meczach przeciwko JT Thunders Hiroszima

Drugi z liderów reprezentacji Polski – Bartosz Kurek, także nie wstrzymuje ręki. MVP mistrzostw świata 2018 po raz kolejny przekroczył w Japonii granicę 40 punktów, tym razem testując wytrzymałość siatkarzy JT Thunders Hiroszima. W pierwszym z meczów atakujący kadry zdobył 42 „oczka” przy 63% skuteczności w ataku; nazajutrz zaś zapisał na swoim koncie 5 punktów mniej, jednak zanotował jeszcze wyższą skuteczność w ataku.

Statystyki Bartosza Kurka (Wolfdogs Nagoya) w pierwszym meczu przeciwko JT Thunders Hiroszima: 42 punkty, 63% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki

w drugim meczu przeciwko JT Thunders Hiroszima: 37 punktów, 67% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki

3. Jakub Kochanowski w meczu Pucharu Polski przeciwko Aluron CMC Warta Zawiercie

Bardzo dobre spotkanie w Pucharze Polski zagrał Jakub Kochanowski, który niemal bezbłędnie zaprezentował się w ataku, w półfinałowym starciu Pucharu Polski z drużyną z Zawiercia. Środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźle skończył 9 z 10 ataków, a dodatkowo znakomicie zagrał w bloku, aż pięciokrotnie zatrzymując rywali na siatce. Za swój występ odebrał nagrodę MVP.

Statystyki Jakuba Kochanowskiego (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Aluron CMC Warta Zawiercie: 14 punktów, 90% skuteczności w ataku, 5 punktowych bloków, 6 wybloków, nagroda MVP

4. Mateusz Bieniek w meczu przeciwko MKS Będzin

Udany występ na ligowych parkietach zapisał na swoim koncie kolejny środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek. W meczu przeciwko MKS Będzin raził przeciwnika doskonałymi zagraniami w ataku kończąc 8 z 9 piłek i tym samym notując 89% skuteczności. Równie dobrze układała mu się gra w bloku i w polu serwisowym. Zawodnik drużyny z Bełchatowa zdobył dla swojego zespołu 3 punkty z zagrywki i zaliczył 1 punktowy blok.

Statystyki Mateusza Bieńka (PGE Skra Bełchatów) przeciwko MKS Będzin: 12 punktów, 89% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 2 wybloki, 3 punktowe zagrywki

5. Łukasz Kaczmarek w meczu Pucharu Polski przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kolejnego z triumfatorów Pucharu Polski, a więc Łukasza Kaczmarka. Atakujący kędzierzynian ma za sobą bardzo dobry występ w finale rozgrywek, gdzie zanotował 13 „oczek”, przy 65-procentowej skuteczności w ataku. W jego dorobku nie zabrakło też punktowej zagrywki i spełnionego bloku.

Statystyki Łukasza Kaczmarka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi: 13 punktów, 65% skuteczności w ataku, 1 punktowy blok, 1 punktowa zagrywka

Do odnotowania: Na zamknięcie naszego rankingu po raz kolejny zwracamy uwagę na grę Kamila Semeniuka, który tym razem dał się we znaki rywalom w turnieju finałowym Pucharu Polski. W samym tylko meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, przyjmujący ZAKSY zdobył 14 punktów, przy imponującej ponad 80-procentowej skuteczności w ataku.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 5
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0