SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 22 maja 2012

Znamy już trzech uczestników 10. Memoriału Huberta Wagnera. Swój udział potwierdzili siatkarze Argentyny.

Polska, Iran i Argentyna zagrają w tegorocznym Memoriale Huberta Wagnera - poinformował dyrektor turnieju Jerzy Mróz.

- Kolejnym zespołem, który potwierdził udział w Memoriale jest Argentyna. Przypomnę, że podopieczni trenera Javiera Webera awansowali do turnieju olimpijskiego w Londynie - dodał Jerzy Mróz.

Czwartym uczestnikiem, który zagra w 10. Memoriale Huberta Wagnera będzie najprawdopodobniej jedna z drużyn - Bułgaria, Chiny, Kuba lub Niemcy. - Cała czwórka chce grać. Czekamy na rozstrzygnięcie olimpijskich kwalifikacji - powiedział Jerzy Mróz.

- Zapowiada się bardzo ciekawy turniej i dobry sprawdzian dla reprezentacji Polski przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie - mówi szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. - Mają w składzie wielu młodych i dużo już potrafiących zawodników z rozgrywającym Luciano de Cecco. Jest to obecnie jeden z najciekawszych zawodników na tej pozycji w świecie. Argentyna, która przed rokiem w Lidze Światowej zajęła czwarte miejsce, prezentuje dobry techniczny poziom gry. Iran z kolei jest przedstawicielem siatkówki siłowej. Nasza drużyna będzie miała okazję sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z różnymi zespołami.

W 2011 roku Memoriał został rozegrany w Katowicach i zwycięstwo odniosła reprezentacja Włoch. Grały jeszcze zespoły Czech, Polski i Rosji. Tegoroczny, już 10. Memoriał rozegrany zostanie od 20 do 22 lipca w Zielonej Górze. 27 lipca w Londynie zapłonie znicz olimpijski. Pierwszy Memoriał Huberta Wagnera odbył się w 2003 roku w Olsztynie. Wygrała Holandia przed Polską i Hiszpanią.

  • 1
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0