SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSZ, montaż Dariusz Cieszkowski, fot. Volleyball World, 8 czerwca 2023

"Takie mecze z odrobiną szaleństwa smakują bardzo dobrze" (wideo)

W drugim meczu tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski pokonała w tie-breaku Iran. Spotkanie nie przebiegało w pełni po myśli Biało-Czerwonych, jednak najważniejszy był końcowy triumf. W piątek podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z Bułgarią.

- Mecz miał dwa oblicza, dwa sety grane na równi, ale czegoś nam brakowało i Iran miał trochę więcej energii w kluczowych momentach. W efekcie przegrywaliśmy 0:2, ale odmieniliśmy losu meczu i bardzo się z tego cieszymy. Do tego z mocnym Iranem, który już się nakręcił ipostawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Takie zwycięstwa, takie mecze z odrobiną szaleństwa smakują bardzo dobrze i cieszymy się. Na pewno łatwiej nam będzie wejść w jutrzejszy mecz z Bułgarią, który będzie trzecim spotkaniem rozgrywanym dzień po dniu - mówił Karol Kłos, który w tym spotkaniu zdobył 9 punktów.

Trener reprezentacji Nikola Grbić również mówił o brakującym elemencie w grze naszego zespołu w pierwszych dwóch partiach. - Czegoś nam brakowało w dwóch pierwszych setach, nie jestem w stanie wytłumaczyć czego. Nie widać tego w statystykach, wydaje mi się, że najważniejsze było zmienienie energii w zespole. Nie czułem co można zmienić, żeby osiągnąć przewagę. Myślę tu o aspektach technicznych i taktycznych.  Dlatego starałem się zmienić atmosferę na boisku, prosiłem swoich zawodników aby dali z siebie wszystko co mogą na dzisiaj z siebie wydobyć. I to przyniosło efekt, od trzeciego seta mecz zupełnie się zmienił.

  • 9
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0