W piątym dniu mistrzostw Europy wreszcie doczekamy się meczów w Ergo Arenie w Gdańsku. Ukoronowaniem będzie spotkanie Polski z Tajlandią. Partnerem polskiej części mistrzostw w Gdańsku jest Województwo Pomorskie.
Plan meczów
Arnhem. Grupa D: Chiny - Kolumbia 3:0 (25:16, 25:21, 25:16)
Nie było też emocji w meczu Chinek z Kolumbijkami. Znów skuteczna była przyjmująca Yingying Li (18 pkt., z czego 16 w ataku). Ambitne zawodniczki z Ameryki Południowej nie zmusiły rywalek do wysiłku, a spotkanie trwało zaledwie 68 minut.
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Gdańsk. Grupa B: Turcja - Korea 3:0 (25:14, 25:13, 25:13)
Turcja po falstarcie w pierwszej kolejce (przegrała 2:3 z Tajlandią) robiła w Gdańsku Koreę, pozwalając jej zdobyć tylko 40 punktów. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego były lepsze we wszystkich elementach, a prawdziwa przepaść dzieliła oba zespoły w bloku: Turczynki zdobyły nim aż 16 punktów przy tylko dwóch Koreanek, a aż siedem razy ataki rywalem zatrzymywała Ebrar Karakurt. Zwyciężczynie miały też 10 asów, przy tylko sześciu błędach w polu serwisowym.
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Grupa B. Gdańsk: Dominikana - Chorwacja 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)
W "polskiej" grupie na razie tylko jedna drużyna ma na koncie dwa zwycięstwa - to Dominikana, która w Gdańsku pokonała Chorwację. Dsyponujące bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Dominikanki miały przewagę w każdym z setów. Isabel Bena i Elizabeth Martinez nie miały problemów z chorwackim blokiem na skrzydłach.
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Arnhem. Grupa A: Włochy - Belgia 3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)
To był bardzo dziwny mecz. Włoszki - teoretycznie zdecydowane faworytki, były w wielkich opałach. Jak zwykle ratowała je Paola Egonu, która zdobyła aż 31 punktów. Naprzeciw znakomicie spisywała się Britt Herbots (28 pkt.) i gdyby miała lepsze wsparcie u koleżanek, Belgia mogła sprawić sensację, bo w trzeciej partii prowadziła 24:19, a jednak przegrała. W czwartym secie włoska drużyna znalazła już receptę na Herbots i przede wszystkim przestała popełniać błędy, dzięki czemu wygrała w rekordowych rozmiarach.
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Arnhem. Grupa A: Kamerun - Kenia 0:3 (20:25, 25:27, 19:25)
W rywalizacji o prymat wśród drużyn z Afryki lepsze były Kenijki, a zdecydowała o tym lepsza skuteczność w ataku i mniejsza liczba błędów.
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Gdańsk. Grupa B: Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)
RELACJA Z MECZU
Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki
Partnerem fazy grupowej w Gdańsku jest Województwo Pomorskie
