SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Dariusz Stoński, 29 maja 2020

Monika Jagła: bardzo chcę wrócić do gry i treningów

Od 4 do 25 czerwca na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku odbędzie się zgrupowanie kadry kobiet. Jedną z powołanych przez trenera Jacka Nawrockiego jest Monika Jagła, libero bydgoskiego Banku Pocztowego Pałacu. - Bardzo cieszę się, że znalazłam uznanie w oczach naszego szkoleniowca. Bardzo chcę wrócić na boisko do gry i treningów - powiedziała 20-letnia zawodniczka.

Zgrupowanie kadry w Szczyrku będzie różniło się od tych sprzed pandemii koronawirusa. Przed rozpoczęciem zajęć na terenie COS OPO Szczyrk wszystkie zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.

- Na pewno odczuwam pewien stres - mówi Monika Jagła. - Będziemy same w pokojach. Dotkną nas inne ograniczenia. Ale najważniejsze, że będziemy razem w grupie. Nie mam wątpliwości, że od pierwszego dnia obozu atmosfera będzie dobra.

W tym roku odwołane zostały wszystkie najważniejsze imprezy, ale dla libero Banku Pocztowego Pałacu nie ulega wątpliwości, że celów do pracy w Szczyrku nie zabraknie. - Chcę rozwijać się, poprawiać znajomość poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła. Wiem, że Związek przygotowuje mecze sparingowe. W dalszej perspektywie jest sezon ligowy. W Szczyrku będzie więc do czego przygotowywać się - podkreśla bydgoszczanka.

Monika Jagła ma jasno i precyzyjnie określone cele sportowe - chce grać w reprezentacji Polski. W 2022 roku rozegrane zostaną m.in. w Polsce mistrzostwa świata. Bardzo chciałaby w tej imprezie wystąpić w koszulce z orzełkiem na piersi. - Jestem gotowa podporządkować się jak największym wymaganiom na treningu, żeby zrealizować swoje sportowe cale - powiedziała i dodaje, że bardzo dobrze wspomina poprzedni pobyt na zgrupowaniu kadry. Z trenerem Nawrockim i starszymi koleżankami szybko znalazła wspólny język. Bardziej doświadczone zawodniczki oraz sztab szkoleniowy chętnie służyły radą i pomocą.

Kariera 20-latki z Bydgoszczy rozwija się prawidłowo. Grała w Młodej Lidze i w finałowym turnieju w Legionowie przyznano jej tytuł MVP. Ma 175 cm wzrostu. Początkowo grała na przyjęciu, ale trenerzy zaproponowali, żeby zmieniła specjalność. - Myślę, że była to dobra dla mnie decyzja - mówi i na pytanie co najbardziej lubi odpowiada, że najbardziej nie lubi nic nie robić. - Jak nie mam nic do roboty, to po prostu wychodzę na spacer - kończy.

Monika Jagłą

  • 6
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0