SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek / FIVB, fot. FIVB, 14 czerwca 2021

Młodzieżowe MŚ U18, U19 i U20 - poznaliśmy grupowych rywali

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przeprowadziła w poniedziałek (online) trzy ceremonie losowania do tegorocznych młodzieżowych mistrzostw świata w trzech kategoriach wiekowych: U20 (juniorki), U19 (juniorzy młodsi) i U18 (juniorki młodsze). We wszystkich turniejach wezmą udział reprezentacje Polski.

Linki do wszystkich trzech ceremonii na kanale YouTube FIVB załączamy poniżej. W każdym z filmów szczegółowo są też opisane zasady losowania.

Juniorki Młodsze

Mistrzostwa świata 2021 w piłce siatkowej dziewcząt U18 odbędą się w Durango (Meksyk) 20-29 września, a udział ma weźmie w nich 20 zespołów, podzielonych w wyniku losowania na cztery grupy. Dwa lata wcześniej zawody odbyły się w Egipcie, a tryumfatorkami były siatkarki Stanów Zjednoczonych – przed Włoszkami i Brazylijkami.

Utrudnienia związane z pandemią Covid-19 nie tylko zmieniły kalendarz kwalifikacji do finałowego turnieju, ale również uniemożliwiły udział jednej z drużyn. Z ostatniego koszyka rozlosowane zostało jedno puste miejsce („drużyna 1”), a reprezentację, która je wypełni poznamy w późniejszym terminie.

Grupa A: Meksyk, Kamerun, Serbia, Kanada, Polska
Grupa B: Włochy, Turcja, Peru, Egipt, Dominikana
Grupa C: USA, Rumunia, Nigeria, Tajlandia, Portoryko
Grupa D: Brazylia, Rosja, Bułgaria, Argentyna, Drużyna 1

 

Juniorzy Młodsi

Mistrzostwa świata 2021 w piłce siatkowej chłopców U19 są zaplanowane na 24 sierpnia – 2 września w Teheranie (Iran). Tytułu bronić będą Włochy, które w 2019 roku w Tunezji znalazły się na podium przed Rosją (srebro) i Argentyną (brąz).

Tu również reprezentacja Polski trafiła do jednej grupy z gospodarzami turnieju. Podobnie jak w przypadku MŚ U18 pełen skład drużynowy mistrzostw będzie znany w późniejszym terminie – trzy wolne miejsca czekają jeszcze na potwierdzenie i ogłoszenie uczestników.

Grupa A: Iran, Nigeria, Polska, Gwatemala, Drużyna 3
Grupa B: Włochy, Czechy, Brazylia, Kolumbia, Drużyna 2
Grupa C: Rosja, Bułgaria, Kamerun, Belgia, Tajlandia
Grupa D: Argentyna, Egipt, Niemcy, Kuba, Drużyna 1

 

Juniorki

Mistrzostwa świata 2021 w piłce siatkowej kobiet U20 po raz pierwszy będą organizowane jednocześnie przez dwa kraje: Belgię i Holandię, a zaplanowane są na 9-18 lipca. Udział weźmie w nich 16 drużyn. Dwa lata temu organizatorem turnieju był Meksyk, a zwyciężyły go Japonki, wyprzedzając reprezentacje Włoch i Rosji.

Grupa A: Holandia, Brazylia, Dominikana, Rwanda
Grupa B: Belgia, Serbia, Argentyna, Kuba
Grupa C: Turcja, Polska, USA, Tajlandia
Grupa D: Włochy, Rosja, Białoruś, Egipt

Grupy A i C rozegrają swoje spotkania w Rotterdamie, a grupy B i D w Kortrijk.

Juniorzy

Losowanie grup Mistrzostw świata 2021 w piłce siatkowej mężczyzn U21 (23 września – 3 października) odbędzie się we wtorek, 15 czerwca o 11:30. Transmisja dostępna na kanale YouTube:

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 2
  • 20
  • 1
  • 2