SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, fot. w tekście: Piotr Sumara, fot. w galerii: FG, vid: Kamil Składowski / PLS, 17 września 2020

Nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski (WIDEO)

Ryszard BosekMuzeum siatkówki Volley Bajka ma nową, co ważne – dużo większą siedzibę. Z warszawskiego Ursynowa do Izabelina przewieziono siedem (!) ciężarówek unikalnych eksponatów składających się na światową, a przede wszystkim polską historię piłki siatkowej - reprezentacyjnej i ligowej.

W środę na oficjalnym, ale bardzo rodzinnym w charakterze otwarciu, spotkali się przyjaciele i sympatycy projektu, którego pomysłodawcą, duchem sprawczym i kustoszem jest od lat Grzegorz Szewczyk. W nowym muzeum pojawili się ludzie i legendy siatkówki – i nie tylko.

Grzegorz SzewczykW symbolicznym przecięciu wstęgi czynny udział wziął mistrz świata i mistrz olimpijski Ryszard Bosek. Według niego, za zorganizowanie tego muzeum powinien należeć się „siatkarski Oskar”. „Nie wiem, czy są inne dyscypliny, które mają tak uporządkowaną historię”, mówił. „Tyle trofeów, proporczyków, koszulek nigdzie indziej nie widziałem. Może na stadionie Barcelony. Cieszę się, że mogę w jakiejś formie brać udział w tym, co tu się dzieje”.

Muzeum jest żywą i namacalną lekcją historii, ważnej i żywej dla starszych, ale bezcennej zwłaszcza dla młodszych, którzy także będą zwiedzać Volley Bajkę, na co też zwrócił uwagę Ryszard Bosek. „Dla każdego kto kocha siatkówkę będzie to niesamowite przeżycie”, zapewnił Grzegorz Szewczyk. „Po prostu bajka”. Muzeum będzie dostępne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00, ale... „Jeżeli ktoś zadzwoni, a wyczujemy w tym pasję, ‘wariactwo’ w głosie, to otworzymy każdego dnia i o każdej porze” – dodał.

Volley Bajka

Siatkarskie muzeum VOLLEY BAJKA
Izabelin Dziekanówek
ul. Unijna 2

 

 GALERIA:

  • 4
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0