SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 10 sierpnia 2022

Rekordowa liczba zgłoszeń do XX ORLEN MP Oldbojów Kobiet i Mężczyzn w siatkówce plażowej
Od 12 do 15 sierpnia z udziałem rekordowej liczby par rozegrane zostaną XX ORLEN Mistrzostwa Polski Oldbojów Kobiet i Mężczyzn w siatkówce plażowej. Miejscem rywalizacji będą boiska Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych przy ul. Gnieźnieńskiej 32, a udział mogą wziąć zawodniczki i zawodnicy powyżej 35 roku życia. Na czempionat serdecznie zapraszają Zarząd KPS Progress Września oraz Burmistrz Miasta i Gminy Września razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.
Jest to największa siatkarska impreza plażowa na skalę kraju a może i kontynentu. Siatkarze i siatkarki przez cztery dni będą rywalizować o miano najlepszych w Polsce. Nie zabraknie także znajomych twarzy z halowych parkietów. Na listach zgłoszony do ORLEN MP możemy zobaczyć takie nazwiska jak Łukasz Rudzewicz grający w plusligowej drużynie Ślepsk Malow Suwałki czy Magdalena Saad reprezentująca #VolleyWrocław.

W zmaganiach weźmie udział między innymi Martyna Wardak wrześnianka, która jeszcze w sobotę wywalczyła piąte miejsce w zawodach z cyklu  ORLEN Beach Volley Tour w Kołobrzegu. Zagra ona w parze z nie mniej utytułowaną Joanną Wiatr. Do grona rodzimych faworytów zaliczyć także należy Marcina Iglewskiego i Jakuba Więcka, którzy corocznie zdobywają medal imprezy tej rangi.

Pierwszy raz w historii ORLEN Mistrzostw Polski Oldbojów rozegrane zostaną miksty czyli pary mieszane, co na pewno jeszcze bardziej urozmaici rywalizację. Gospodarze zapewniają, że na boiskach przy ul. Gnieźnieńskiej nie zabraknie ducha walki, postawy fair play i wspaniałej zabawy. Pogoda także ma dopisać więc wszystkich, którzy kochają siatkówkę plażową lub chcą ją lepiej poznać i zobaczyć w wydaniu najlepszych oldbojów w Polsce jeszcze raz serdecznie zapraszamy i przypominamy, że ruszamy w piątek 12 sierpnia o godz. 9.00 – do zobaczenia. Uroczyste rozpoczęcie w sobotę 13 sierpnia o godz. 12:00.

Liczba zgłoszonych par w poszczególnych kategoriach:

Kobiety +70 15 par; +80 8 par; +90 7 par
Mężczyźni +70 20 par; +80 27 par; +90 22 par; +100 21 par; +110 12 par; +120 12 par; +130 8 par
Miksty +35 18 par; +50 -17 

23016c


  • 7
  • 0
  • 16
  • 0
  • 1