SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 6 grudnia 2021

MŚ U19 w siatkówce plażowej: polskie pary w turnieju głównym

Kwalifikacjami na Bangtao Beach w Phuket (Tajlandia) rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce plażowej U19. Polskie pary nie musiały brać w nich udziału. Do rywalizacji przystąpią od razu od turnieju głównego.

 – Obostrzenia i wymagania formalne związane z pandemią dają o sobie znać na każdym kroku. Trzeba wypełniać kolejne dokumenty, prawdziwa papierologia. Na miejscu nasza ekipa, podobnie jak inni uczestnicy, była testowana. Wyniki mieliśmy negatywne. Warunki na miejscu są dobre. Pary mogły sporo potrenować. Zawodniczki i zawodnicy są w Phuket w bańcepowiedział dwukrotny olimpijczyk, a obecnie trener Mariusz Prudel.

Najpierw do rywalizacji o medale w czempionacie przystąpią pary w kategorii U19. Turniej zostanie rozegrany do 11 grudnia. Polskę reprezentować będą Melania Marcinowska-Urszula Łunio oraz Filip Lejawa-Artem Basarab.

Następnie na boiska, również w Phuket, wyjdą duety w kategorii U21. W rywalizacji juniorek zagrają, podobnie jak w młodszej kategorii, Melania Marcinowska-Urszula Łunio, a wśród juniorów partnerem Filipa Lejawy będzie Mateusz Florczyk. Polskie pary czas przed odlotem do Tajlandii spędziły na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

– O najgroźniejszych rywalkach czy rywalach trudno jest mówić – podkreśla Mariusz Prudel. – Dla niektórych zawodniczek i zawodników będzie to pierwsza, międzykontynentalna próba. Na pewno wielu z nich będzie w przyszłości w kategorii seniorek i seniorów grało na wysokim poziomie.

Pierwotnie mistrzostw świata U19 i U21 w siatkówce plażowej miały się odbyć 14-19 września oraz 24-29 września w Tajlandii lecz ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19 w tym kraju zostały przełożone na grudzień. Decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wspólnie z Tajlandzkim Związkiem Piłki Siatkowej.

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Rafał Szternel - trener kobiet U19 i U21
Tomasz Sińczak - trener mężczyzn U19
Mariusz Prudel - trener mężczyzn U21
Krzysztof Białas - fizjoterapeuta U19 i 21

  • 6
  • 0
  • 20
  • 0
  • 0