SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, 19 lipca 2022

Na MONTA Beach Volley Club atrakcje nie tylko sportowe

Na boiskach MONTA Beach Volley Club w Warszawie od 21 do 24 lipca 2022 r. odbędzie się rozgrywany w nowej formule Puchar Świata w siatkówce plażowej VW Beach Pro Tour Futures. W turnieju wystartuje dziewięć polskich duetów. Organizatorzy zapowiadają atrakcje nie tylko sportowe. Po raz ostatni zawody tej rangi odbyły się w popularnym klubie MONTA w 2019 roku.

22915c
Spośród 24 światowych turniejów nowego cyklu VW Beach Pro Tor Futures aż 4 odbędą się w naszym kraju. Po czerwcowych rozgrywkach w Białymstoku zawodniczki i zawodnicy zagrają w najbliższy weekend na terenie klubu siatkówki plażowej MONTA Beach Volley Club, a następnie przeniosą się do Mysłowic. Od 1 do 4 września cykl powraca do Warszawy na boiska w Wilanowie. W turnieju głównym rywalizuje po 16 drużyn żeńskich i męskich podzielonych na 4 grupy, a następnie rozgrywki kontynuowane są systemem pucharowym.

Reprezentanci Polski wielokrotnie już powtarzali, że najlepiej gra się im „u siebie", przy wsparciu polskiej publiczności. Polscy kibice siatkówki plażowej do tej pory nie mieli jednak zbyt wielu szans, by dopingować biało-czerwonych w akcji. Przez wiele lat międzynarodowe turnieje organizowane były raz do roku i nie były licznie obsadzone, jeśli chodzi o polskie duety. W tym roku się to zmienia, a na boiska MONTA Beach Volley Club wybiegnie aż dziewięć biało-czerwonych dwójek.

Turniej Beach Pro Tour presented by Monta rozpocznie się dość spokojnie pod tym względem, gdyż w eliminacjach wystartują dwie polskie pary – Aneta Kaczmarek/Magdalena Saad oraz Michał Korycki/Martin Chiniewicz. Jeśli chodzi o zmagania siatkarzy na liście rezerwowej wysoko, bo na trzech pierwszych miejscach, znajdują się duety Piotr Groszek i Kamil Warzocha, Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak oraz Maciej Kałuża i Filip Brandt. Mają oni szansę wskoczyć jeszcze do eliminacji w przypadku, gdyby któryś ze zgłoszonych do kwalifikacji teamów nie dojechał. Jeśli do Warszawy nie dotrą trzy męskie pary z eliminacji, może się okazać, że będziemy mieć dwanaście polskich par w turnieju. O tym, że warto być cierpliwym przekonał się już wspomniany Michał Korycki, który w Beach Pro Tour w Białymstoku grał ze Stanisławem Wawrzyńczykiem, a do eliminacji wszedł właśnie z listy rezerwowych.

W zmaganiach siatkarzy na liście startowej turnieju głównego znalazły się pary: Michał Kądzioła/Marcin Ociepski, Miłosz Kruk/Mikołaj Miszczuk oraz zwycięzcy Orlen PKO Beach Volley Tour w Przysusze Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak. Nie zabraknie oczywiście Mateusza Florczyka i Jakuba Szałankiewicza. To na tę dwójkę będą zwrócone oczy większości polskich kibiców. Reprezentanci Polski do Warszawy przyjadą m.in. po triumfie w białostockim Pro Tourze oraz zwycięstwie w silnie obsadzonym Orlen Beach Volley Tour w Starych Jabłonkach. W turnieju głównym pań zagrają Agata Ceynowa/Patrycja Jundziłł, Kinga Legieta/Jagoda Gruszczyńska oraz Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Jagoda Gruszczyńska w tym sezonie poczuła smak sukcesu w Białymstoku, gdzie wspólnie z Aleksandrą Wachowicz zajęła trzecią lokatę.

Równolegle do zawodów organizatorzy zaplanowali także szereg atrakcji pozasportowych. Przez cały czas trwania turnieju działać będzie miasteczko plażowe dostępne dla wszystkich mieszkańców Warszawy wypoczywających nad Wisłą.  

Serdecznie zapraszamy całe rodziny, zarówno na trybuny stadionu, jak i do strefy dla dzieci prowadzonej przez doświadczonych animatorów czy do strefy gastronomicznej. Będzie też strefa relaksu oraz wieczorne koncerty i imprezy muzyczne na plaży. Prognozy pogody są optymistyczne, a wstęp na trybuny oraz na wszystkie atrakcje w miasteczku plażowym będzie bezpłatny – zaprasza dyrektor turnieju i szef MONTA Beach Volley Club Piotr Kamiński.

  • 5
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0