SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, 19 czerwca 2022

Orlen Beach Volley Tour 2022: Sulejów zaprasza za rok

Inauguracyjny turniej z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022 bez wątpienia był najbardziej prestiżową imprezą siatkarską, która dotychczas odbyła się w Sulejowie, ale był także sportowym wydarzeniem stojącym na bardzo wysokim poziomie. Kibice przez trzy dni mogli podziwiać sportowe zmagania najlepszych siatkarek i siatkarzy w Polsce, zwycięzców poznaliśmy w niedzielę, którymi zostali Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz oraz Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak.

22708f

Wszystkie niedzielne spotkania były transmitowane na antenie stacji Polsat Sport News. Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy półfinał, a po nim trzy kolejne, które zakończyły się następującymi wynikami:

Półfinały:
Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak 2:0 (21:14, 21:15)

Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak  - Marcin Ociepski/Michał Kądzioła 2:0 (21:13, 21:17)

Kinga Legieta/Nicole Jochym  - Patrycja Jundziłł/Agata Ceynowa 2:1 (17:21, 21:14, 15:13

Stanisław Wawrzyńczyk/Michał Korycki -  Jakub Szałankiewicz/Mateusz Florczyk 2:1 (17:21, 21:14, 15:13

Następnie rozegrano mecze o 3. miejsca, oto ich wyniki:

Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak - Patrycja Jundziłł/Agata Ceynowa 2:0 (21:18, 21:11)

Marcin Ociepski/Michał Kądzioła - Stanisław Wawrzyńczyk/Michał Korycki 2:0 (21:18, 21:16)

22708c

W finałowych pojedynkach zmierzyli się:

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Kinga Legieta/Nicole Jochym 2:0 (21:11, 21:16)

Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak -  Jakub Szałankiewicz/Mateusz Florczyk 2:0 (21:11, 21:16)

22708d

- To właściwie pierwszy nasz wspólny turnieju, cieszmy się, że mogłyśmy wreszcie pograć ze sobą, ponieważ trenujemy w różnych miejscach. Lubimy razem grać i dlatego sukces bardzo nas cieszy. Zamierzamy powalczyć o mistrzostwo Polski w tym sezonie - cieszyły się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz

- Przez kilka dni rozegraliśmy dwa turnieje, najpierw w Łodzi, a następnie w Sulejowie i z meczu na mecz się rozkręcaliśmy, poza tym tylko jeden z nich zakończył się tie-breakiem, co pokazuje naszą moc i naszą siłę. Nie wiem w czym ona tkwi, być może w naszych charakterach, które pomagają w trudnych końcówkach meczów. Teraz czas na krótką regenerację, a niebawem weźmiemy udział w turnieju z cyklu World Tour w Białymstoku i tam też chcemy wygrać – powiedział Piotr Janiak.

Zanim przystąpiono do dekoracji, Bartosz Borkowski, dyrektor turnieju, podziękował wolontariuszom, sędziom i komisarzom zawodów i wręczył im pamiątkowe medale.

22708g

- Bez wolontariuszy nie udałoby się przeprowadzić tego turnieju, dlatego bardzo wam dziękuję. Dziękuję dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, Renacie Kumidaj, Grzegorzowi Rucińskiemu i Marcinowi Parze za to, że pilnowali wszystkiego na miejscu, gdy ja walczyłem z bólem pleców. Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego w Sulejowie, sędziom, komisarzom – panu Henrykowi, Damianowi i Michałowi za wszystkie podpowiedzi. Mam nadzieję, że podobało wam się w Sulejowie i spotkamy się tutaj za rok. Oczywiście przede wszystkim dziękuję przedstawicielom Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zaufanie – powiedział Bartosz Borkowski.

- Za nami wspaniały turnieju, podziękowania wyartykułowane przez Bartka należą się wszystkim tym, którzy przez wiele dni przygotowywali tę wspaniałą imprezę. Gratuluję zawodniczkom i zawodnikom, nie tylko tym, którzy stanęli na podium, ale również tym, którzy przez kilka dni rywalizowali w Sulejowie. Dzisiaj powiem – Sulejów dziękujemy, Sulejów wracamy tu za rok – odpowiedział Jacek Sęk, wiceprezes i sekretarz generalny PZPS.

22708h

Wszyscy medaliści otrzymali stosowne krążki, puchary, upominki oraz czeki. Zwycięzców dekorowali Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, Bartosz Borkowski, Jacek Sęk, Robert Wardak, przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS, sponsorzy, Renata Kumidaj, dyrektor SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie oraz Sławomir Rybak, kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Sulejowie, a wraz z nim reprezentująca ten sam referat Marlena Derewońko.

- Cieszę się, że mogę pracować z takimi ludźmi, z którymi możemy właściwie zorganizować każdą imprezę. Po raz kolejny pokazaliśmy, że Sulejów potrafi organizować ciekawe i emocjonujące wydarzenie sportowe. Wielkie słowa podziękowania należą się wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, oczywiście dziękujemy też przedstawicielom PZPS, za to, że nam zaufali i pozwolili przygotować turniej inauguracyjny – podsumował burmistrz Wojciech Ostrowski.

Poza tym komisarz turnieju, Damian Czkór, wręczył nagrody najlepszej zawodniczce i zawodnikowi turnieju (MVP) – Jagodzie Gruszczyńskiej i Jędrzejowi Brożyniakowi. Ten ostatni zatytułował tę statuetkę swoje córce, które obchodzi w niedzielę urodziny, natomiast samo wyróżnienie przekazał swojemu koledze z zespołu – Piotrowi Janiakowi, który jego zdaniem bardziej zasłużył na ten tytuł.

22708e

  • 9
  • 0
  • 12
  • 0
  • 1