SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 11 kwietnia 2022

Michał Bryl i Bartosz Łosiak już w Itapemie

- Jesteśmy już w Itapemie i właśnie wybieramy się na pierwszy trening - powiedział trener Grzegorz Klimek, który ze swoimi podopiecznymi Michałem Brylem i Bartoszem Łosiakiem doleciał do Itapemy, gdzie od czwartku do niedzieli rozegrany zostanie turniej z cyklu Beach ProTour. Pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, w których zagrają Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek. Oni lada dzień mają dotrzeć do Itapemy.

Bryl z Łosiakiem znakomicie rozpoczęli sezon. Pod koniec marca w meksykańskim Rosarito polska para zajęła czwarte miejsce w Beach ProTour Elite 16. W meczu o brązowe medale Bryl i Łosiak ulegli norweskiej parze Mol/Sorum 1:2. Kilka dni wcześniej sięgnęli po złote medale Beach ProTour Challenge w Tlaxcali. Były to pierwsze wspólne sukcesy tego duetu, utworzonego po roszadach w kadrze Polski w siatkówce plażowej.

Nic też dziwnego, że pierwsze tegoroczne wyniki nastrajają bardzo optymistycznie. Bryl z Łosiakiem oraz trener Klimek przed przybyciem do Itapemy kilka dni spędzili na zgrupowaniu w Joao Pessoa. - Był to czas bardzo pracowity. Trenowaliśmy z brazylijskimi parami George/Andre oraz Vitor/Renato. Pierwsza z nich jest w tym kraju topowa, druga ma duże możliwości, żeby plasować się niebawem tuż za liderami. Warunki do pracy mieliśmy bardzo dobre. Było duszno i gorąco. W Itapemie jest dużo chłodniej - mówi Grzegorz Klimek.

Według informacji przekazanych przez polskiego szkoleniowca na turnieju w Itapemie z czołówki światowej zabraknie Katarczyków i Norwegów oraz oczywiście wykluczonych z rozgrywek par rosyjskich. Michał Bryl i Bartosz Łosiak wystartują w Itapemie od razu w turnieju głównym.

  • 4
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0