SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

29 czerwca 2018

Dwie pary męskie żegnają się z World Tour Warsaw. Szałankiewicz: Zagraliśmy bardzo źle

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz kończą turniej World Tour Warsaw 2018 na 17. miejscu po porażce z Hiszpanami w pierwszej rundzie. Maciej Rudol i Kacper Kujawiak nie wyszli z grupy po drugiej porażce.

Prudel i Szałankiewicz w meczu o wejście do drugiej rundy ulegli zwycięzcom ostatniego turnieju w Ostrawie – hiszpańskiemu duetowi Pablo Herrera i Adrian Gavira. Herrera świętował w piątek swoje 36. urodziny i sprawił sobie miły prezent z tej okazji. Polacy nie zdołali pomścić porażki Kantora i Łosiaka z niedzieli, którzy to właśnie z Herrerą i Gavirą przegrali w Czechach walkę o złoto.

Prudel i Szałankiewicz tylko w drugim secie mieli szansę na nawiązanie walki z rywalami z Półwyspu Iberyjskiego. Nie byli jednak zadowoleni ze swojej gry, a do tego nie sprzyjał im wiatr który wzmagał się na głównym stadionie. – Wszystko zależało po której stronie siatki byliśmy. Raz było dobrze, a po kolejnych siedmiu punktach, po których następuje zmiana stron, znów trzeba było się namęczyć – mówi Prudel. – Zagraliśmy bardzo źle i nie wypełniliśmy taktycznych rad trenera. Chodziło o mocne odrzucenie rywali zagrywką od siatki, ale ten wiatr nam w tym przeszkadzał. Nie pokazaliśmy tego, co potrafimy. Na pewno będziemy starali się coś zmienić w swojej grze – tłumaczy Szałankiewicz. – Trochę pech, że trafiliśmy na zwycięzców poprzedniego turnieju. Jednak światowa czołówka w rywalizacji mężczyzn tak się zmieniła, że można do niej zaliczyć więcej niż 30 duetów, więc drobne szczegóły decydują o zwycięstwie – tłumaczy Prudel.

Teraz razem z Szałankiewiczem będą przez tydzień trenować w Spale i nie pojadą na turniej do Espinho. Później razem z resztą polskich par zagrają w Gstaad.

W złych humorach stadion główny opuszczali także Maciej Rudol i Kacper Kujawiak, którzy ulegli w dwóch setach norweskiemu duetowi Mol/Sorum.

Wyniki – turniej męski:

Grupa D:
Maciej Rudol/Kacper Kujawiak – Anders Berntsen Mol/Christian Sandlie Sorum 0:2 (16:21, 17:21)

1. runda:
Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz – Pablo Herrera/Adrian Gavira (Hiszpania) 0:2 (14:21, 19:21)

 

  • 1
  • 0
  • 56
  • 1
  • 1