SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 4 sierpnia 2022

Puchar Narodów w siatkówce plażowej: Polska - Niemcy 2:0

W Wiedniu, w formule drużynowej, rozgrywany jest Puchar Narodów w siatkówce plażowej. W gronie ośmiu męskich zespołów jest reprezentacja Polski, której barw bronią : Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem.

Polska w fazie grupowej po porażce w środę z Włochami w czwartek pewnie pokonała Niemcy 2:0. Najpierw punkt dla Biało-Czerwonych zdobyli Kantor z Rudolem po zwycięstwie nad Henningiem/Winterem 2:0 (21:18, 21:16), a następnie sukces przypieczętowali Łosiak z Brylem wygrywając z Lorenzem/Pfretzschnerem 2:0 (21:17, 21:15).

W barażu (ćwierćfinale) Polska zagra w piątek z Austrią (początek 19:15). Gospodarze ulegli bardzo mocnej ekipie Holandii 0:2.

W innym meczu grupy A Włochy wygrały z Norwegią 2:0 i awansowały do półfinału, w którym jest już Holandia. Stawkę półfinalistów uzupełnią zwycięzcy spotkań Polska-Austria oraz Norwegia-Estonia.

Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy: A - Polska, Niemcy, Norwegia i Włochy; B - Austria, Czechy, Estonia i Holandia.Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrały baraż (ćwierćfinał) o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

Zestaw par półfinałowych turnieju kobiet:
Szwajcaria - Łotwa
Niemcy - Austria

22989c

Szczegóły: https://www.beachvolleyball.at/de/schedules/court?sel_date=2022-08-04

  • 8
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0