SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 14 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 5

Wtorek był dniem baraży w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, które od piątku rozgrywane są w Rzymie. Rozlosowano również pary 1/16 finału. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zagrają z Anastasiją Krevcenoką/Tiną Graudiną (Łotwa), a Piotr Kantor i Maciej Rudol z Niemcami Nilsem Ehlersem/Clemensem Wicklerem.

Siatkarki z Łotwy w grupie C uplasowały się z dwiema wygranymi na drugim miejscu, ustępując Szwajcarkom Joanie Heidrich i Anouk Vergé-Dépré. Do polsko-łotewskiego meczu doszło w finale mistrzostw Europy w 2019 roku w Moskwie. Wygrały wówczas rywalki. W ostatnich igrzyskach olimpijskich zajęły czwarte miejsce.

Niemcy grali w grupie J i zajęli pierwsze miejsce w tabeli, odnosząc dwa zwycięstwa. Wickler w poprzednim czempionacie w 2019 roku w Hamburgu zdobył z Juliusem Thole srebny medal. Teraz gra z nowym partnerem.

W fazie pucharowej zagrają najlepsze po 32 duety zarówno wśród pań, jak i mężczyzn. MŚ potrwają do niedzieli. Rywalizacji grupowej nie przebrnęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Impreza w Rzymie była planowana w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.

22675c

Rzym gościł mistrzostwa świata w siatkówce plażowej w 2011 roku. Na najwyższym stopniu podium stanęły wówczas dwie pary brazylijskie - Juliana Felisberta/Larissa França oraz Emanuel Rego/Alison Cerutti. Włosi nie mieli mocnych par. Teraz mogą liczyć na medale. W ostatnim sprawdzianie przed tegorocznym czempionatem, rozegranym od 1 do 5 czerwca w Jurmale Beach Pro Tour Elite16, triumfowali Paolo Nicolai/Samuele Cottafava, którzy po złoty medal przebijali się z kwalifikacji. W obecnym czempionacie bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskały cztery włoskie pary - jedna kobieca i trzy męskie. Dwie trafiły do baraży. Włoska plażówka w światowej siatkówce zajmuje obecnie taką samą mocną pozycję jak w halowej odmianie naszej dyscyplinie sportu.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/

  • 3
  • 3
  • 14
  • 0
  • 0