SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 29 kwietnia 2021

WT Cancun: Kwalifikacje nieudane dla polskich par

W Cancun rozpoczął się trzeci turniej cyklu World Tour. W kwalifikacjach do rundy głównej wystartowały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

Pary Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Grzegorz Fijałek/Michał Bryl do turnieju przystąpią dziś wieczorem (czasu europejskiego) zaczynając od razu od rundy głównej. Przez kwalifikacje próbowały przedrzeć się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz.

Laura Caluori/Anna Lutz [SUI] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 1:2

Zmagania w czterogwiazdkowym WT w Cancun Polki rozpoczęły od starcia ze Szwajcarkami. Pierwszy set mimo zaciętej walki padł łupem rywalek, którym w końcówce pomogły nieskuteczne ataki naszych kadrowiczek. Drugą odsłonę Biało-czerwone zaczęły od wysokiego prowadzenia, które utrzymały przez cały set. W tie-breaku znów toczyła się wyrównana rywalizacja o każdy punkt, jednak decydujące akcje zapisały na swoim koncie Gruszczyńska i Wachowicz. Tym samym nasze kadrowiczki zanotowały zwycięstwo na otwarcie.

Marleen Ramond-van Iersel/ Pleun Ypma [NED] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 2:0

W sesji popołudniowej Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz spotkały się z Holenderkami. Tym razem spotkanie miało jednostronny przebieg, a rywalki testowały Polki trudnymi zagrywkami i skuteczną grą na kontrze. Ciężko w tym meczu było znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia, dlatego Biało-czerwone musiały pogodzić się z przegraną i odpadnięciem z turnieju.

Stefan Boermans/Yorick de Groot [NED] – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 2:0 (walkower)

Kilka godzin później do zmagań w kwalifikacjach przystąpili Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Poprzedni turniej WT w Cancun znacznie zaostrzył apetyty Polaków, jednak tym razem nie dane im było zweryfikować ich sportowych ambicji. Spotkanie z Holendrami musiało zostać przerwane z powodu kontuzji pleców Jakuba Szałankiewicza. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla rywali.     

Wyniki i terminarz WT Cancun:

Kwalifikacje

Laura Caluori/Anna Lutz [SUI] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 1:2 (21:19, 11:21, 13:15)
Marleen Ramond-van Iersel/ Pleun Ypma [NED] – Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz 2:0 (21:15, 21:13)
Stefan Boermans/Yorick de Groot [NED] – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz 2:0 (walkower)

29.04 (czwartek)

17:00, grupa D: Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek – Julia Sude/Kalra Borger (GER)
21:00 grupa D: Grzegorz Fijałek/ Michał Bryl – Stefan Boersman/Yorick de Groot (NED)
21:00, grupa C: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – George Wanderley/Andre Stein (BRA)

  • 2
  • 1
  • 15
  • 2
  • 0