SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG / CEV, fot. CEV.eu, 9 marca 2021

Haga gospodarzem kwalifikacji olimpijskich – finału CEV Continental Cup

Holenderska Haga, a dokładniej słynna plaża Scheveningen, będzie gospodarzem finałów Pucharu Kontynentalnego CEV w siatkówce plażowej od 23 do 26 czerwca 2021 roku. Zwycięzcy tych zawodów, rozgrywanych w emocjonującym formacie „kraj kontra kraj”, zapewnią swojej krajowej  federacji / narodowemu komitetowi olimpijskiemu miejsce na przełożonych na 2021 rok Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Stadion turnieju King of the Court we wrześniu 2020 w Utrechcie

Zarząd CEV potwierdził Holenderski Związek Piłki Siatkowej (Nevobo) jako organizatora tego etapu kwalifikacji olimpijskich podczas ostatniego zebrania, które odbyło się pod koniec lutego w Luksemburgu. Finały Pucharu Kontynentalnego miały pierwotnie odbyć się w czerwcu 2020 r. w holenderskim mieście Eindhoven. Jednak wybuch pandemii koronawirusa i przełożenie igrzysk olimpijskich spowodowało decyzję o przeniesieniu drugiej fazy i finałów CEV Continental Cup odpowiednio na maj i czerwiec 2021 r.

Holenderska Federacja Piłki Siatkowej wraz z organizatorem – Sportworx, w ścisłej współpracy z miastem Haga pracują nad zapewnieniem udanego widowiska, z widzami mogącymi śledzić akcję na miejscu, dzięki stadionowi zabezpieczonemu przed koronawirusem. Ma to być obiekt podobny do tego, który organizatorzy przygotowali na imprezę King of the Court, we wrześniu zeszłego roku w Utrechcie.Męskie i żeńskie drużyny z 16 krajów staną do rywalizacji w Scheveningen, starając się spełnić swoje olimpijskie marzenie i zapewnić sobie bilet do Tokio. Podczas finałów Pucharu Kontynentalnego CEV 2016 Austria i Holandia zwyciężyły w turniejach mężczyzn i kobiet w Stavanger w Norwegii. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zespoły zakwalifikowane już do igrzysk olimpijskich z rankingu FIVB nie będą mogły rywalizować w ostatniej rundzie Continental Cup.

Druga faza Pucharu Kontynentalnego odbędzie się na początku maja w Baden (Austria), Madrycie (Hiszpania) i Izmirze (Turcja) i wyłoni kraje, które dołączą do Holandii podczas kwalifikacji olimpijskich w Hadze.

Oficjalna strona wydarzenia: https://beachroadtotokyo.cev.eu/en/.

Artykuł na stronie CEV.eu: https://www.cev.eu/News.aspx?NewsID=31782&ID=7

  • 0
  • 2
  • 31
  • 0
  • 0