SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 10 kwietnia 2020

Kinga Wojtasik: obecnie ludzie mają większe problemy niż sport

- Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon siatkówki plażowej przesunął się o rok. Wszystkie tegoroczne turnieje zostały odwołane - mówi Kinga Wojtasik, wicemistrzyni Europy z Moskwy w parze z Katarzyną Kociołek.

pzps.pl: Na początek zapytam o zdrowie – Pani i najbliższych.
Kinga Wojtasik
: Ani ja, ani nikt z moich najbliższych i znajomych nie ma koronawirusa. Wszyscy czujemy się dobrze. Przestrzegamy wszystkich zaleceń i wskazówek. Izolujemy się od świata i wierzymy, że to zmieni się.

W tym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że kwalifikacje do przełożonych na przyszły rok Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przedłużone i muszą zakończyć się do 29 czerwca 2021 roku.
Sezon w siatkówce plażowej przesunął się o rok. FIVB odwołała wszystkie planowane do września turnieje, choć jeszcze nie było w tej sprawie oficjalnej informacji. Rozumiemy, że taka była konieczność. Trzeba już myśleć o następnym sezonie.

Czy Pani stęskniła się za meczami na plaży i normalnym treningiem?
Oczywiście, że chętnie potrenowałabym w normalnych warunkach i zagrałabym w kolejnym turnieju. Jednak na razie mam zajęcia w domu. Utrzymuję kontakt ze swoją partnerką i jeżeli chodzi o ćwiczenia, to wykonujemy takie same. Mamy plany opracowane przez naszego trenera, statystyka oraz psychologa. Od tego ostatniego otrzymałyśmy m.in. wskazówki jak radzić ze stresem w czasie obecnej pandemii.

Czy pandemia zmieni siatkówkę i cały sport?
Mam nadzieję, że cały sport obroni się, gdyż tkwi w nim ogromna siła i jest ludziom potrzebny. Obie federacje - FIVB i PZPS - z pewnością poradzą sobie. Wierzę, że w miarę upływu czasu będziemy wracać do normalności. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie ludzie mają większe problemy niż sport.

Mimo całej bardzo trudnej sytuacji rozumiem, że Pani upiecze świąteczny sernik
Może niekoniecznie sernik, ale na pewno upiekę jakieś zdrowe ciasto.

Czego chciałaby życzyć Pani środowisku siatkarskiemu na tą szczególną Wielkanoc?
Przede wszystkim zdrowia, spokoju i cierpliwości.  • 30
  • 3
  • 69
  • 0
  • 0