SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Danuta Rękawica, 27 maja 2019

WT Warsaw 2019: Sześć polskich par już w turnieju głównym

Dwa tygodnie pozostały do startu FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. Znamy  już sześć par reprezentacji Polaki (trzy męskie i trzy żeńskie), które zmagania rozpoczną bezpośrednio od turnieju głównego. Wiadomo również, że kolejne trzy polskie duety na pewno powalczą o "main draw" w kwalifikacjach.

Warszawski World Tour to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dla polskiej siatkówki plażowej w roku. Międzynarodowe zmagania toczące się przed biało-czerwoną publicznością dla reprezentantów i reprezentantów Polski mają szczególny wymiar i co roku oczekiwane są z dużą niecierpliwością. Tegoroczny turniej FIVB Beach Volleyball World Tour w stolicy naszego kraju rozegrany zostanie w dniach 12-16 czerwca, a obok gwiazd światowej siatkówki plażowej błyszczeć będą polskie duety, na które najmocniej liczą kibice znad Wisły.

Na kilkanaście dni przed startem zawodów znamy listy startowe turnieju, a co za tym idzie także pary, które zagrają w kwalifikacjach do turnieju głównego, a także te, które udział w nim mają już zapewniony. Juz teraz wiadomo, że w zmaganiach siatkarzy trzy duety mają zapewniony udział w "main draw" i są to: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak - dwie najwyższej rozstawione obecnie w rankingu światowym polskie pary, a także Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, którzy w turnieju głównym zagrają dzięki dzikiej karcie i nie muszą przebijać się przez kwalifikacje. Natomiast w rundzie eliminacyjnej wystąpią Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Wśród teamów rezerwowych znaleźli się: Martin Chiniewicz i Michał Korycki, Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk, a także Mateusz Lesiecki i Oskar Kutyba.

Od dłuższego czasu na obiektach Monta Beach Volley Club do warszawskiego turnieju przygotowuje się para Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Reprezentantki Polski ostatnio zagrały w chińskim World Tourze, w którym uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Oprócz nich w turnieju głównym World Touru w Warszawie wystąpią również pary: Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa (dzika karta). Od kwalifikacji zawody nad Wisłą rozpoczną duety Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska oraz Marta Duda/Marta Łodej. Na liście par rezerwowych znalazły się: Patrycja Jundziłł/Klaudia Perowicz, Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek i Aleksandra Stadnik/Zuzanna Herrmann.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na tegoroczny World Tour. Ich ceny rozpoczynają się od 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis www.ebilet.pl pod linkiem: stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka-plazowa/

  • 9
  • 2
  • 54
  • 0
  • 0