SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 6 września 2010

W kadrze trenera Jerzego Matlaka, która będzie przygotowywać się do mistrzostw świata w Japonii, znalazły się dwie rozgrywające - Milena Sadurek i Joanny Wołosz.

W kadrze trenera Jerzego Matlaka, która będzie przygotowywać się do mistrzostw świata w Japonii, znalazły się dwie rozgrywające - Milena Sadurek i Joanny Wołosz. O ile powołanie tej pierwszej jest oczywiste, to obecność drugiej mocno zaskakuje. 20-letnia zawodniczka Impelu Gwardii Wrocław jeszcze w 2009 roku grała w reprezentacji juniorek i stała u progu swojej kariery siatkarskiej. Sama była bardzo mocno zaskoczona decyzją trenera kadry.

- Jest to dla mnie ogromny szok i jeszcze większa radość - powiedziała gwardzistka, która ze swoim klubem od tygodnia jest na zgrupowaniu w Bystrej. - Byłam na zgrupowaniu kadry w Szczyrku i Gdyni przed turniejami World Grand Prix, ale nigdy nie przypuszczałabym, że teraz dostanę powołanie. Cieszy takie zaufanie otrzymane od trenera i miła niespodzianka, o której dowiedziałam się w czasie ćwiczeń na siłowni. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść trenera Jerzego Matlaka.

Joanna Wołosz urodziła się 7 kwietnia 1990 w Elblągu. Od sezonu 2009/2010 jest zawodniczką Gwardii Wrocław. Karierę zaczynała w Truso Elbląg. Od 2006 roku grała w barwach Gedani Gdańsk i uczyła się w SMS-u Sosnowiec. W Gedanii Gdańsk, zdobyła mistrzostwo kadetek oraz wicemistrzostwo juniorek, także 2008 roku zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. W 2009 roku grała w mistrzostwach świata juniorek w Meksyku i była kapitanem reprezentacji. W 2010 r. została powołana przez trenera reprezentacji Polski seniorek - Jerzego Matlaka na turniej Montreux Volley Masters. W sezonie 2009/10 grała w turnieju Final Four Challenge Cup z Impelem Gwardią Wrocław. Jej klubowym trenerem jest Rafał Błaszczyk.

  • 1
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52