SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 10 maja 2023

W Mielcu finał 1. Ligi Kobiet

Od piątku do niedzieli w Mielcu rozegrany zostanie finałowy turniej 1. Ligi Kobiet. W hali sportowej przy ul. Żeromskiego 30 zmierzą się cztery drużyny –  ITA Tools Stal Mielec, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Trans-Ann Płomień Sosnowiec i KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Stawką jest awans do TAURON Ligi.

Wymieniona czwórka pomyślnie przeszła przez pierwszą rundę fazy play off. Mielczanki wyeliminowały Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno, białostoczanki – Eneę Energetyka Poznań, sosnowiczanki – beniaminka MKS Sokoła Mogilno, a LOS – UJ-CM Solna Wieliczka. W sezonie zasadniczym kolejność czołowej czwórki była następująca: ITA TOOLS, Trans-Ann Płomień, LOS i Enea Energetyk.

- Czwórka drużyn, która przeszła przez pierwszą rundę play off była na pewno najsilniejszą w pierwszoligowej stawce Enea Energetyk Poznań, która była czwarta nie potrafiła przebić się do decydującej rozgrywki. Obserwatorzy podkreślają, że ITA TOOLS jest zdecydowanym faworytem i nie zdarzy się chyba nic innego. Trudno spodziewać się innych rozstrzygnięć. Gospodynie powinny utrzymać jakość gry z sezonu zasadniczego i zająć pierwsze miejsce w turnieju – powiedział Piotr Pajda, prezes i trener MKS SAN-Pajda Jarosław.

Ekipa z Jarosławia uplasowała się na dziewiątej pozycji tuż za najlepszą ósemką, która wywalczyła prawo gry w play offach. - Siatkarki z Mielca wygrały sezon zasadniczy pewnie, ale rozgrywki uważam były wyrównane. Moje podopieczne oraz zespoły z niższych pozycji nie ustępowały mocno tym z czołowej ósemki. Różnice w umiejętnościach były niewielkie – powiedział Piotr Pajda.

Zdaniem Piotra Pajdy "rozgrywki 1. Ligi Kobiet powinny iść w stronę profesjonalizacji i podążać taką samą drogą jak TAURON 1. Liga Mężczyzn, która może być dla nas wzorem". - Zaplecze TAURON Ligi wymaga wzrostu jakości nie tylko sportowej, ale również organizacyjno-marketingowej. Pomoże to zawodniczkom, sztabom szkoleniowym, społecznościom lokalnym, sponsorom i całemu otoczeniu 1. Ligi Kobiet – podkreślił Piotr Pajda.

TRANSMISJE WSZYSTKICH MECZÓW NA KANALE YOUTUBE Polskiej Siatkówki: https://www.youtube.com/@PolskaSiatkowkaOfficial/streams

Program turnieju:

12.05.2023
16:00  ITA Tools Stal Mielec – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
20:00  LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Trans-Ann Płomień Sosnowiec

13.05.2023
16:00  ITA Tools Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki
20:00  KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Trans-Ann Płomień Sosnowiec

14.05.2023
12:00  LOS Nowy Dwór Mazowiecki – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
16:00  Trans-Ann Płomień Sosnowiec – ITA Tools Stal Mielec

  • 2
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0