SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Facebook Puchar Bałtyku, 21 lipca 2022

Marek Mierzwiński: widać ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych

Na przełomie czerwca i lipca mieliśmy w Kołobrzegu prawdziwy maraton w siatkówce plażowej. Najpierw na pięknych boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Kołobrzegu rozgrywano XXII Młodzieżowy Międzynarodowy Puchar Bałtyku im. Wojciecha Klęska. Następne odbyły się półfinały mistrzostw Polski juniorek i juniorów, a całą imprezę zakończył Puchar Bałtyku w Mini Siatkówce Plażowej im. Janusza Kamińskiego, rozgrywany w kategorii 11-, 12- i 13-latków.

22922c
- Widać ogromne zainteresowanie grą w siatkówkę plażową wśród najmłodszych. Na pucharowe zawody w mini siatkówce plażowej przyjechały zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Zaprezentowali niezły poziom. Widać, że wiele par ma za sobą regularny trening. Na pewno ten rodzaj rywalizacji w tych kategoriach wiekowych będzie kontynuowany. Są mocne fundamenty do budowy struktury w plażowej odmianie siatkówki –  powiedział Marek Mierzwiński, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

Marek Mierzwiński przypomniał, że od 1 do 3 lipca 2022 roku w Arenie Gliwice został rozegrany 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, podczas którego o medale walczyło blisko dwieście drużyn w kategorii „dwójek”, „trójek”, „czwórek” dziewcząt i chłopców.

- Chcemy podobny turniej zorganizować w plażowej odmianie naszej dyscypliny. Mini Puchar Bałtyku był taką próbą generalną i wszyscy są zgodni, że te działania należy kontynuować. Rywalizowano w sześciu kategoriach. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy od Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Młodzież chce grać i w Kołobrzegu mogła się spełnić w rywalizacji. Trzeba tylko dopracować szczegóły i można już od przyszłego roku rozgrywać już oficjalne mistrzostwa Polski w mini siatkówce plażowej – podkreślił Marek Mierzwiński.

Do słów Marka Mierzwińskiego można tylko dodać, że w Polsce infrastruktura w siatkówce plażowej jest coraz lepsza. W czasie Pucharu Bałtyku grano w Kołobrzegu na piętnastu boiskach. - Możemy otworzyć ile będzie potrzeba – podsumowuje prezes ZZPS.

Od połowy czerwca rozgrywany jest cykl turniejów Orlen Beach Volley Tour 2022. Pierwszy odbył się w Sulejowie, a dwa kolejne w Starych Jabłonkach i Przysusze. Rywalizacja zakończy się w sierpniu w Kołobrzegu.
22922d


  • 16
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0