SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, KP, 25 maja 2022

Orlen Beach Volley Tour 2022: halowi mistrzowie świata zagrają na plaży w Przysusze

Turnieje Beach Ball rozgrywane w urokliwej lokalizacji nad zalewem Topornia to nie tylko rywalizacja sportowa najlepszych polskich par plażowych. Za każdym razem organizatorzy szykują dla kibiców wydarzenie specjalne, łączące dobrą zabawę, siatkówkę plażową, a także pomoc osobie potrzebującej. Mowa tu o meczu gwiazd, który odbędzie się także w tym roku, a udział w nim wezmą dobrze znane osobistości siatkarskie.

Co roku, przed najważniejszymi meczami przysuskiego turnieju, który w tym roku rozegrany zostanie jako Orlen Beach Volley Tour 2022, na boisko główne wybiegają gwiazdy sportu i nie tylko. Tak będzie również w tym roku, gdy w lipcu nad zalew Topornia znowu zawita krajowa siatkówka plażowa.

- Turniej w Przysusze bez meczu gwiazd nie mógłby się odbyć. To stały punkt programu. Wykorzystujemy okazję, że przy okazji naszego wydarzenia możemy komuś w jakiś sposób pomóc. Staramy się znaleźć osobę potrzebującą z regionu, a takich nie brakuje. Bardzo cieszę się, że na nasze zaproszenia do udziału w tym meczu odpowiadają tak wspaniali goście. Mogę zapewnić, że w tym roku ciekawych nazwisk również nie zabraknie – zapewnia Piotr Skiba, główny organizator przysuskiego wydarzenia.

Piotr Skiba nie rzuca słów na wiatr. Już teraz wiadomo, że Przysucha w lipcu gościć będzie halowych mistrzów świata. W meczu gwiazd zagrają Fabian Drzyzga i Dawid Konarski. Obaj święcili te sukcesy z reprezentacją Polski w 2014 i 2018 roku. Konarski to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Na koncie ma pięć krążków, w tym trzy złote zdobywane w latach 2015-2017. Dodatkowo zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Z reprezentacją Polski zdobył także brąz Pucharu Świata i mistrzostw Europy. Drzyzga zdobył mistrzostwo Polski i dwa srebrne medale ligi. Dodatkowo wygrywał też po razie ligę grecką z Olimpiakosem i ligę rosyjską z Lokomotiwem Nowosybirsk. Do dwóch złotych medali mistrzostw świata z reprezentacją Polski rozgrywający dołożył trzy brązowe krążki mistrzostw Europy, srebro i brąz Pucharu Świata i srebro Ligi Narodów. 

- Już niedługo zdradzimy nazwiska kolejnych gwiazd, które wezmą udział w naszym wydarzeniu. Już nie możemy doczekać się turnieju i wszystkich serdecznie zapraszamy do Przysuchy – kończy Piotr Skiba.

Turniej Orlen Volley Tour 2022 odbędzie się w dniach 15-17 lipca tradycyjnie nad zalewem Topornia.

  • 3
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0