SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Krzysztof Banot, 27 sierpnia 2021

ORLEN MP w Siatkówce Plażowej: dzień 1.

W piątkowy ranek w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Słupna w Mysłowicach rozpoczął się turniej finałowy ORLEN Mistrzostw Polski 2021 w siatkówce plażowej.

Sponsorem turnieju jest PKN ORLEN.

W pierwszym dniu zmienna aura nie sprzyjała zawodniczkom i zawodnikom. Nie mniej czołówka polskich par żeńskich i męskich dowiodła, że bez względu na warunki pogodowe dobrze radzi sobie z przeciwniczkami/przeciwnikami.

W turnieju żeńskim rozegrano dziś 16 spotkań, w męskim 24. Nasze eksportowe pary Kociołek/Wojtasik i Łodej/Ceynowa wygrały po dwa spotkania.

Z kolei ze względu na kontuzje swoich partnerów zjednoczyli siły nasi olimpijczycy Bartosz Łosiak i Michał Bryl (kontuzje Piotra Kantora i Grzegorza Fijałka). Trudno orzec, jak to wymuszone zestawienie sprawi się w Mysłowicach, ale początek był obiecujący. Duet ORLEN Team wygrał pierwszy mecz w turnieju i zapewne z każdym kolejnym będzie nabierał niezbędnego zrozumienia. Z uwagą też śledzić należy grę pary Mariusz Prudel/ Jakub Szałankiewicz. Ten duet też ma udaną inaugurację mistrzostw. W sobotę kolejny dzień zmagań.

Wyniki turnieju żeńskiego tutaj: https://beach.pzps.pl/wynikik/

Wyniki turnieju męskiego tutaj: https://beach.pzps.pl/wynikim/

  • 4
  • 1
  • 17
  • 2
  • 5