SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Adrian Sawko, 9 lipca 2018

World Tour Gstaad: ostatni sprawdzian przed ME

Sześć polskich par - dwie kobiece i cztery męskie - zagrają w szwajcarskim Gstaad w turnieju World Touru (9-15 lipca), który będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w Holandii - 2018 CEV DELA Beach Volleyball European Championship.

Turniej w Gstaad jest jednym z trzech w sezonie, który ma rangę pięciu gwiazdek. Pierwszy odbył się od 26 lutego do 4 marca w amerykańskim Fort Lauderdale. Ostatni został zaplanowany w stolicy Austrii - Wiedniu 31 lipca - 5 sierpnia.

Ostatnio polskie pary prezentowały dobrą formę. W sobotę Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zajęły w World Tourze w portugalskim Espinho czwarte miejsce, a 1 lipca Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali czterogwiazdkowy World Tour Warsaw 2018.

Polski duet jest liderem cyklu World Tour. Ambicje przodowników światowego rankingu sięgają wysoko. – Inne pary mają medale z mistrzostw świata, mistrzostw Europy, igrzysk olimpijskich, a my na medal z ważnej imprezy mistrzowskiej rangi wciąż czekamy. Udało nam się zdobyć medal na polskiej ziemi, więc mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się również zdobyć ten pierwszy krążek mistrzostw Europy, bo na to liczymy i na ten medal czekamy tak, jak czekaliśmy na ten wywalczony przed własną publicznością – mówił Bartosz Łosiak po zakończeniu gry w Warszawie.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 15 do 22 lipca w czterech holenderskich miastach - Apeldoorn. Hadze, Rotterdamie i Utrechcie. Pierwszego dnia w meczu otwarcia zagrają zawodnicy gospodarzy Dirk Boehlé i Steven van de Velde z włoską parą Marco Caminati i Enrico Rossi.

Reprezentacja Polski na turniej w Gstaad:
Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz
Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
Grzegorz Fijałek/Michał Bryl
Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz
Kacper Kujawiak/Maciej Rudol

  • 12
  • 1
  • 33
  • 0
  • 0