SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk/ fot. Piotr Sumara, 25 maja 2017

Kwalifikacje do MŚ: Islandia bez szans z Czeszkami

Islandia - Czechy 0:3 (6:25, 7:25, 13:25)

Czeszki od początku spotkania narzuciły Islandkom zabójcze tempo, któremu podopieczne Daniela Capriottiego nie potrafiły sprostać. Już od pierwszych piłek nasze sąsiadki z południa pokazały swoją dominację na boisku, szybko deklasując swoje rywalki (12:2, 19:3).

Islandki w pierwszej odsłonie, bez pomocy rywalek, zdobyły wyłącznie dwa punkty, które zanotowała Hjördis Eiriksdottir, atakująca w tej części meczu z 67-procentową skutecznością.

W drugim secie reprezentacja Czech prowadziła już 8:0 i z akcji na akcję powiększała swój dystans. Islandki nie mogły znaleźć sposobu na rywalki, grające z dużą konsekwencją. Ta dysproporcja między obiema drużynami była widoczna przez całą partię, która zakończyła się równie wysokim zwycięstwem, co poprzednia. W obu odsłonach reprezentantki Islandii nie były w stanie ani razu zatrzymać blokiem swoich przeciwniczek.

W ostatniej partii drużyna prowadzona przez Zdenka Pommera, nie zamierzała zwalniać tempa. Bardzo dobrą grę prezentowała Katerina Kohutova, która atakowała z 71-procentową skutecznością. Wysoka dyspozycja Czeszek pozwoliła im na gładkie zwycięstwo w meczu, bez straty seta.   

Islandia: Hjördis Eiriksdottir, Fjola Rut Svavarsdottir, Karen Bjorg Gunnarsdóttir, Frida Sigurdardóttir, Thelma Dögg Grétarsdóttir, Berglind Gígja Jonsdóttir, Birta Björnsdottir (L) - Asthildur Gunnarsdottir, Erla Ran Eiriksdóttir, María Rún Karlsdóttir, Steinunn Helga Björgolfsdottir (L)

Trener: Capriotti Daniele, II Trener: Gunnarsson Emil

Czechy: Lucie Smutna, Barbora Purchartova, Michaela Mlejnkova, Karolina Bednarova, Veronika Strušková, Marie Toufarova, Julie Kovarova (L) – Katerina Kohoutova, Petra Kojdova, Veronika Dostalova (L)

Trener: Zdenek Pommer, II trener Jan Svoboda

  • 0
  • 0
  • 16
  • 1
  • 0