SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk/ fot. Piotr Sumara, 24 maja 2017

Kwalifikacje do MŚ: Polski gejzer w meczu z Islandią

Biało-czerwona ekipa Jacka Nawrockiego zagrała w meczu z Islandią siatkówkę gorącą, niemal o temperaturze gejzeru, szczególnie w secie drugim. Polki zwyciężyły 3:0 i na kocie mają dwie wygrane bez straty seta.

Polska – Islandia 3:0 (25:16, 25:5, 25:18)

Polki świetnie weszły w mecz, dzięki czemu już na początku prowadziły czterema punktami. Biało-czerwone bardzo dobrze prezentowały się w ataku, włączając do gry zarówno skrzydłowe, jak i środkowe. Islandki z kolei popełniały sporo błędów w polu jak również w zagrywce, a dodatkowo w ataku kończyły tylko co trzecią piłkę. Ta słaba dyspozycja była „wodą na młyn” dla Polek, które skutecznie punktowały swoje przeciwniczki.

W drugim secie podopieczne Jacka Nawrockiego nie zamierzały zwalniać tempa, dzięki czemu szybko zbudowały wielopunktowy dystans (13:2; 19:3). Islandki nie potrafiły wyzbyć się prostych błędów, z kolei Polki raz po raz dokładały kolejne efektywne i efektowne akcje. Biało-czerwone raziły zagrywką, stawiały skuteczne bloki, a przede wszystkim nie popełniały błędów. Świetna dyspozycja gospodyń przyniosło fantastyczny rezultat – imponujące zwycięstwo 25:5.

Poprzedni set, zagrany przez Polki bez zastrzeżeń, wydawał się trochę wyeksploatować biało-czerwone, bowiem do kolejnej odsłony przystąpiły one rozproszone i ze znacznie osłabioną jakością gry. Na szczęście taki przestój nie trwał długo i biało-czerwone zaczęły odrabiać starty, a chwilę potem wyszły na prowadzenie. Ciężar gry w tej partii wzięły na siebie Tamara Kaliszuk, która kończyła znaczną część piłek, a swoimi zagrywkami destabilizowała przyjęcie Islandek. To właśnie atakująca zdobyła decydujący punkt i przypieczętowała zwycięstwo reprezentacji Polski.

Polska: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Tamara Kaliszuk, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Marlena Pleśnierowicz, Aleksandra Krzos (L) – Patrycja Polak, Natalia Mędrzyk, Agata Witkowska(L)

Trener: Jacek Nawrocki, II Trener: Waldemar Kawka

Islandia: Jóna Guôlaug Vigfusdottir, Fjola Rut Svavarsdottir, Elísabet Einarsdóttir, Frida Sigurdardóttir, Thelma Dögg Grétarsdóttir, Berglind Gígja Jonsdóttir, Birta Björnsdottir (L), Steinunn Helga Björgolfsdottir (L) – Hjördis Eiriksdottir, Rósa Dögg Agisdóttir, Karen Bjorg Gunnarsdóttir, Asthildur Gunnarsdottir, Erla Ran Eiriksdóttir, María Rún Karlsdóttir

Trener: Capriotti Daniele, II Trener: Gunnarsson Emil

Szczegóły meczu: http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchPage.aspx?mID=30067&ID=977&CID=5798&PID=1527&type=LegList

 

  • 0
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0