SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Facebook Sokoła Mogilno, 4 kwietnia 2022

W Mogilnie zagrają o I ligę siatkarek

Finałowy turniej o awans do I ligi siatkarek rozegrany zostanie od 8 do 10 kwietnia w Mogilnie. Wystąpią w nim po dwa najlepsze zespoły z półfinałowych zawodów, które odbyły się w Legionowie i Mogilnie.

W turnieju w Mogilnie nie ma wyraźnego faworyta. Każdy zespół ma 25 procent szans na zajęcie pierwszego miejsca. Dużo będzie zależeć od dyspozycji dnia czy nawet całego weekendu. Dwa tygodnie później wyniki mogłoby być zupełnie inne – powiedział trener MKS Sokoła, Michał Muszyński.

Po wygraniu turnieju półfinałowego w Mogilnie podopieczne trenera Muszyńskiego otrzymały dwa dni wolnego. Następnie rozpoczęły przygotowania do decydującej batalii. Warto przypomnieć, że zespół MKS Sokół pewnie wygrał rywalizację w sezonie zasadniczym w pierwszej grupie II ligi. – W ostatnich treningach chcemy podtrzymać w naszej formie to co zostało wcześniej wypracowane. Była jedna gra z juniorkami bydgoskiego Pałacu. Na pewno chcemy awansować do I ligi. Są u nas warunki do gry na wyższym szczeblu, ale tonuję nastroje i nie dmucham w balonik oczekiwań. Do Moglina przyjadą trzy inne zespoły, które również chcą wywalczyć kwalifikację – zakończył Michał Muszyński.

W Legionowie awans wywalczyły LTS Legionovia i Silesia Volley Mysłowice, a w Mogilnie MKS Sokół i PMKS NIKE Węgrów. Z drugiej ligi spadły po tym sezonie SMS Police, Ósemka Siedlce, MKS NOWAK-MOSTY Dąbrowa Górnicza oraz STS Sandecja Nowy Sącz.

Program turnieju finałowego II siatkarek:
piątek
LTS Legionovia Legionowo - MKS Sokół Mogilno 16:30
W przerwie między meczami uroczyste otwarcie turnieju
PMKS NIKE Węgrów - Silesia Volley Mysłowice 19:30

sobota
LTS Legionovia Legionowo - PMKS NIKE Węgrów 16:30
MKS Sokół Mogilno ‐ Silesia Volley Mysłowice 19:30

niedziela
Silesia Volley Mysłowice - LTS Legionovia Legionowo 10:00
PMKS NIKE Węgrów - MKS Sokół Mogilno 13:00

Ok. 15 minut po zakończonym ostatnim meczu – uroczyste zakończenie turnieju finałowego

Dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do I ligi kobiet.

  • 3
  • 1
  • 16
  • 0
  • 0