SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. UŻKPS Coccodrillo Kościan, 24 kwietnia 2019

W Nowym Dworze Mazowieckim o awans do I ligi siatkarek

Od piątku do niedzieli w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie rozegrany finałowy turniej o wiejście do I ligi siatkarek. Awans uzyskają dwie najlepsze drużyny. W zawodach zobaczymy: Częstochowiankę Częstochowa, MKS SAN-Pajda Jarosław, UKŻPS Coccodrillo Kościan i gospodynie NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki.

Uczniowski Klub Żeńskiej Piłki Siatkowej Coccodrillo Kościan obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia powstania.- Przed ćwierćwieczem zakładałem w naszym mieście pierwsze klasy siatkówki - mówi trener klubu Adam Cichocki. - Najpierw były zespoły kategorii młodzieżowych aż wreszcie doszliśmy do seniorek. Oczywiście cieszymy się, że zaszliśmy tak wysoko. To jest największy sukces klubu w 25-leciu. Oczywiście nie zamierzamy spocząć na laurach. Pojedziemy do Nowego Dworu Mazowieckiemgo z zamiarem walki o awans.

UKŻPS Coccodrillo wywalczył awans do turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim na zawodach półfinałowych w Częstochowie, razem z Częstochowianką. Siatkarki z Kościana przegrały bezpośrednie spotkanie 1:3, ale ten jeden set był właśnie bardzo potrzebny do zdobycia kwalifikacji. Z kolei w drugim półfinale NOSiR okazał się minimalnie lepszy od MKS-u SAN Pajdy.

- Znamy drużynę z Częstochowy, o pozostałych rywalkach wiemy tyle ile znajdziemy informacji w Internecie. Trudno wyrokować o faworytach - powiedział trener Cichocki.

Program turnieju:
piątek
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - UKŻPS Coccodrillo Kościan  (16.00)     
MKS SAN-Pajda Jarosław - Częstochowianka Częstochowa (18.30)   

sobota   
Częstochowianka Częstochowa - UKŻPS Coccodrillo Kościan (15.00)       
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - MKS SAN-Pajda Jarosław (18.00) 

niedziela    
MKS SAN-Pajda Jarosław - UKŻPS Coccodrillo Kościan (10.00)       
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Częstochowianka Częstochowa (13.00)

  • 6
  • 4
  • 74
  • 3
  • 0