SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Justyna Matjas fot. Piotr Sumara, 11 grudnia 2021

1.Liga Kobiet: dobry mecz w Tarnowie (WIDEO + GALERIA)

Miało być ciekawie. I było interesująco, przede wszystkim w pierwszym secie. Liderki 1. Ligi Kobiet bez straty seta pokonały solidny zespół z Poznania.

Mecz w Tarnowie rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Zacięta walka punkt za punkt trwała do wyniku 6:6. W kolejnych akcjach zaczęła się zarysowywać przewaga siatkarek z Tarnowa.  Poznanianki starały się odrobić straty, jednak po doskonałym zagraniu Katarzyny Wawrzyniak, która sprytnym zagraniem wyprowadziła w pole przeciwniczki, było 14:9. Po przerwie na żądanie trenera poznanianek jego zespół odrobił nieco strat i doprowadził do wyniku 15:12. Jednak gospodynie nie dały za wygraną. W krótkim czasie doprowadziły do wyniku 20:14. Zaraz po tym nastąpił niespodziewany zwrot akcji, siatkarki Energetyka Poznań zdołały obrobić straty, przegrywając z rywalkami już tylko różnicą jednego punktu 21:20. Trener Marcin Wójtowicz poprosił o czas. Decydująca faza pierwszego seta została rozegrana na przewagi, a ostatnia akcja należała do miejscowych.

Pierwsze minuty kolejnej odsłony meczu to ponownie dobra gra obu drużyn. Siatkarki z Tarnowa przez pewien czas utrzymywały jednopunktową przewagę. Poznanianki nie złożyły broni i wynik krążył wokół remisu. Przy zagrywce  Katarzyny Wawrzyniak gospodynie zdobyły kolejno trzy punkty wychodząc na prowadzenie 12:9. Mocnym punktem tarnowianek była gra w obronie, dzięki której wiele akcji kończyły udanymi kontratakami. Mimo remisu po 19 końcówka należała wyraźnie do podopiecznych trenera Marcin Wójtowicz.

Ostatni, trzeci set, podobnie jak dwa poprzednie, rozpoczął się od walki punkt za punkt. W pewnym momencie tarnowianki wypracowały sobie trzypunktową przewagę 8:5. Siatkarki Enea Energetyk Poznań zdołały zmniejszyć różnicę do dwóch, a później do jednego punktu 21:20. Tarnowianki jednak nie zamierzały oddać seta na własnym terenie.  Piłkę meczową skończyła Gabriela Poniakowska.

MVP: Adrianna Kukulska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ENEA Energetyk Poznań 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

Tabela 1. Ligi Kobiet

 

  • 14
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0