SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, 14 listopada 2020

I liga kobiet: dreszczowiec w Mielcu

Miał to być mecz kolejki i takim był. Lider tabeli I ligi siatkarek SPS Stal Mielec przegrał ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Szczyrk 2:3  (25:19, 25:13, 23:25, 23:25, 16:18).

Uczennice ze Szczyrku nie załamały się po dwóch przegranych setach i walczyły. Gospodynie wyraźnie zlekceważyły i nie doceniły zespołu gości co się zemściło się na podopiecznych trenerki Agniszki Rabki.

W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje jednak to, że ponownie zespół SMS PZPS wystąpił w mocno osłabionym składzie. W wyjściowym składzie gości znalazła się wprawdzie nominalna rozgrywająca Oliwia Poreda, ale po niedawnej kontuzji nie była ona jeszcze w pełni przygotowana, aby trudom meczowym na ten moment podołać. Rolę zawodniczek wystawiających piłki do skrzydłowych przejęły zatem w trakcie seta numer 3... środkowe. W takim też schemacie przyjezdne rywalizowały z I-ligowym liderem aż do końca zwycięskiego spotkania!

Po wygraniu dwóch setów – wyraźnie 25:19 i 25:13 – siatkarki Stali były bardzo bliskie zgarnięcia kompletu punktów. W trzeciej odsłonie prowadziły nawet 22:18, gdy nastąpił spektakularny zwrot akcji. Także set kolejny został w trakcie emocjonującego finiszu wygrany przez siatkarki SMS PZPS, co pozwoliło w dobrych nastrojach przystąpić do tie breaka. W nim przeważały na wstępie gospodynie, ale po zmianie stron podopieczne trenera Wiesława Popika odskoczyły na 13:11. Pierwszej z piłek meczowych nie wykorzystały, ale jedna z następnych wypracowanych przyniosła dzięki efektownej „czapie” cenny wyjazdowy skalp.

MVP spotkania w Mielcu uznana została Julita Piasecka, która podobnie, jak Martyna Czyrniańska zapisała na swoim koncie 26 „oczek”. – Na pochwały zasłużył jednak bezwzględnie cały zespół. W każdym elemencie zagraliśmy dobrze, począwszy od przyjęcia zagrywki, które umożliwiało wystawianie piłek do skrzydłowych. Swoje zrobiła też odwaga i determinacja dziewczyn w ataku – ocenia szkoleniowiec I-ligowej drużyny ze Szczyrku.

SPS Stal Mielec - SMS PZPS Szczyrk  2:3  (25:19, 25:13, 23:25, 23:25, 16:18)

SMS PZPS: Oliwia Poreda, Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska, Martyna Borowczak, Magda Stambrowska, Dominika Pierzchała, Martyna Leoniak, Natalia Szmajduch, Zuzanna Kulig, Sonia Stefanik, Natalia Rejment, Iza Dąbrowska Trenerzy: Wiesław Popik, Joanna Staniucha-Szczurek 

  • 6
  • 1
  • 17
  • 0
  • 0