SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 12 listopada 2020

Agnieszka Rabka: siatkówka w Mielcu ma wielu sympatyków

Siatkarki SPS Stali Mielec znakomicie wystartowały w rozgrywkach I ligi kobiet i po pięciu spotkaniach zajmują bez porażki pierwsze miejsce w tabeli.

- Oczywiście chcemy podtrzymać tę passę - mówi trenerka Agnieszka Rabka.- W sporcie trenuje się i gra po to, żeby zwyciężać. Chcemy też prezentować dobrą grę. Cieszymy się z takiej serii. Dodam, że odnieśliśmy również zwycięstwo w Pucharze Polski.

Agnieszka Rabka drużynę z Mielca prowadzi od stycznia 2020 roku, ale z tym miastem i klubem była związana wcześniej. Ze Stalą trzykrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski - jeden srebrny i dwa brązowe. W czasie sportowej kariery reprezentowała m.in. dwa czołowe polskie kluby - Muszyniankę Fakro Muszyna i Chemika Police i czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu.

- Siatkówka w Mielcu ma ogromne tradycje i ma tutaj wielu sympatyków - podkreśla trenerka. - Kibice cieszą się, że drużyna wróciła na zaplecze TAURON Ligi. W tym sezonie naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca. Jestem przekonana, że lokata w czołowej czwórce rozgrywek jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Oczywiście ciężko w sytuacji pandemii prognozować przebieg rywalizacji. Mecze są przekładane. Po dziesięciu dniach przerwy w zajęciach powrót do normalnej dyspozycji jest bardzo trudny.

Cztery siatkarki z obecnego klubu SPS Stali Mielec - Katarzyna Bryda, Dominika Mras, Paulina Stroiwąs i Katarzyna Żabińska - grały wcześniej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Inne mają za sobą doświadczenie z rywalizacji w I lidze kobiet. - Na pewno doświadczenia naszym zawodniczkom nie brakuje. Ale mamy też młode, perspektywiczne siatkarki jak Łucja Laskowska i Marta Duda, która dopiero od dwóch lat gra na hali. Wcześniej specjalizowała się w siatkówce plażowej i myślę, że będzie wzmocnieniem zespołu - powiedział trenerka SPS Stali Mielec..

W sobotę SPS Stal Mielec podejmie Szkołę Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ze Szczyrku. Oba zespoły już raz spotkały się w tym sezonie. W Pucharze Polski podopieczne trenerki Rabki pokonały na wyjeździe młode rywalki 3:2.

- Niektóre zawodniczki ze Szczyrku, choć są jeszcze uczennicami, mają już spore doświadczenie i wiele potrafią. Potencjał w tym zespole jest bardzo duży. Na pewno będzie to mocny rywal - podkreśliła Agnieszka Rabka.

W tabeli I ligi kobiet SPS Stal Mielec  zgromadziła 12 pkt i wyprzedza Asotrę Płomień Sosnowiec 11 oraz  7R Solna Wieliczka  9. Wszystkie trzy zespoły rozegrały po pięć spotkań.  • 7
  • 0
  • 18
  • 0
  • 0