SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, 7 listopada 2020

I liga kobiet: trzecie zwycięstwo SMS PZPS Szczyrk

Bardzo udany występ w sobotni wieczór zanotował zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, który dopisał do swojego dorobku kolejne punkty w I lidze kobiet.

Po przerwie w rozgrywkach uczennice SMS PZPS zademonstrowały dziś dobrą formę. Z elementów czysto siatkarskich najlepiej prezentowały się w bloku, którym w sobotę punktowały 10-krotnie. Atutem gospodyń w starciu z gliwiczankami była również zagrywka – nie tylko poprzez bezpośrednie zdobywanie punktów, ale i umiejętne rozwiązania taktyczne. W ataku nasze zawodniczki „wykręciły” z kolei skuteczność na poziomie 46 procent.

Sam przebieg meczu ułożył się po myśli podopiecznych trenera Wiesława Popika, które przewagę stopniowo zyskiwały w każdym z setów – prowadząc odpowiednio 16:13, 16:14 i 16:14. Rywalizacji „na styku” nie było w końcowych fragmentach poszczególnych partii, w których gospodynie rzadko popełniały błędy.

Indywidualnie największym dorobkiem punktowym wykazały się Martyna Czyrniańska (16) oraz Julita Piasecka (13). Dwucyfrowe zdobycze zanotowały także środkowe – Zuzanna Kulig (12) i Dominika Pierzchała (11, w tym 6 blokiem). Udany był poza tym I-ligowy debiut 14-letniej Aleksandry Walczak na pozycji rozgrywającej. Skutecznie zastąpiła ona kontuzjowane Martynę Łazowską i Oliwię Poredę.

W środę uczennice SMS PZPS zagrają w Mielcu z liderem rozgrywek.

SMS PZPS Szczyrk - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:16, 25:20, 25:21)

SMS PZPS: Dominika Pierzchała, Natalia Szmajduch, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Martyna Czyrniańska, Aleksandra Walczak, Justyna Jankowska, Natalia Rejment
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

W szóstej kolejce I ligi kobiet rozegrane zostały tylko dwa mecze. W drugim NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał Karpaty Krosno    3:1 (29:27, 25:21, 20:25, 26:24).

W tabeli prowadzi SPS Stal Mielec 12 pkt (5 meczów) przed  Asotra Płomień Sosnowiec  11 (5), KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 9 (6) i SMS PZPS Szczyrk  8 (3).

 

  • 5
  • 0
  • 19
  • 1
  • 0