SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. MOSIR Krosno Witold Lorenc, 3 listopada 2017

I liga kobiet: zapowiedź szóstej kolejki

W sobotę rozegranych zostanie pięć spotkań I ligi siatkarek. Szóste odbyło się awansem 29 października, w którym uczennice SMS PZPS Szczyrk pokonały AZS AWF Warszawa 3:0.

Ciekawie zapowiada się mecz Jokera Mekro Energoremontu Świecie z liderem MKS Kalisz. Gospodynie jak co roku mierzą bardzo wysoko. Zespół gości jeszcze w tym sezonie nie przegrał. W poprzedniej kolejce wręcz wzorowo zagrał z Wisłą Warszawa.

– Jesteśmy szczęśliwi, bo zdobyliśmy trzy punkty po bardzo fajnej grze, w której ważnym aspektem była taktyka, można sobie było pozwolić na taką siatkarską szachownicę. Dziewczyny zostawiły kawał serducha na parkiecie, pokazały charakter. Dużą rolę odegrała psychika, na trening mentalny kładę duży nacisk i to przynosi efekty – podkreśla trener Mariusz Wiktorowicz, cytowany na stronie internetowej kaliskiego klubu. Oczywiście w Kaliszu nie bierze się innego wyniku jak tylko zwycięstwo za trzy punkty.

Wisła Warszawa jest uważana za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w rozgrywkach, ale stołeczny klub doznał już dwóch porażek z rzędu.

- Przede wszystkim poprawić własną grę i wyeliminować błędy, które popełniamy. Staramy się to robić na treningach i będziemy to robić do końca sezonu – taką receptę na poprawę wyników widzi trener Wisły Dominik Stanisławczyk, który w poprzednim sezonie trenował siatkarki z Krosna.

Właśnie w szóstej kolejce dojdzie do meczu z udziałem poprzednich i obecnych podopiecznych tego szkoleniowca. Faworytem jest trzecia w tabeli Wisła. Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ jest siódme.

Wyniki i program szóstej kolejki I ligi kobiet
29 października
SMS PZPS Szczyrk  - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)

4 listopada
Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Tarnów (16.00)        
MKS E.Leclerc Radomka Radom - Uni Opole (16.30)        
Wisła Warszawa – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ (17.00)        
Joker Mekro Energoremont Świecie - MKS Kalisz (18.00)        
7R Solna Wieliczka - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (18.30)

  • 2
  • 0
  • 24
  • 0
  • 0