SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marek Bykowski, 1 maja 2014

W najbliższy weekend w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym odbędzie się Finał mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodziczek.

W najbliższy weekend w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym odbędzie się finał mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodziczek.

Osiem najlepszych polskich zespołów w tej młodzieżowej kategorii spotka się na turnieju, który został wpisany jako główna sportowa atrakcja „Majowego Weekendu” w Gminie Tarnowo Podgórne, jednej z najbardziej atrakcyjnych gmin Wielkopolski. Dobrze się tu inwestuje, pracuje, mieszka i wypoczywa.

Kulturalną atrakcją „Majowego Weekendu” będzie wieczorny koncert w parku w pobliskim Przeźmierowie, na który wybierają się niektóre uczestniczki zawodów siatkarskich. Ulicą usytuowana bezpośrednio przy hali sportowej odbędzie się przemarsz orkiestr dętych w polaczeniu z paradą w strojach historycznych pocztów sztandarowych Bractw Kurkowych.

U podstaw wzorcowego rozwoju tej gminy leżą przemiany ustrojowe, które zaszły w Polsce na początku lat 90 - tych. Sukces gminy był możliwy dzięki wykorzystaniu posiadanych warunków w połączeniu z tworzeniem szans rozwoju istniejących i nowych przedsiębiorstw. Najważniejszym okazało się umiejętne wykorzystanie wielkiego atutu gminy, tj. jej położenia.

Bliskość Poznania, przechodząca przez gminę międzynarodowa trasa nr 92 a obecnie również pobliska autostrada A-2, łatwy dojazd do zachodniej granicy Polski spowodowały, że gmina Tarnowo Podgórne jest atrakcyjnym miejscem dla potencjalnych inwestorów.

W efekcie z roku na rok wzrasta liczba podmiotów gospodarczych - zarówno dużych fabryk znanych koncernów, jak i małych lokalnych przedsiębiorstw.

Najnowszą wielką inwestycją realizowaną aktualnie na terenie gminy jest budowa Centrum Logistycznego przedsiębiorstwa „Amazon” na powierzchni prawie 100.000 m2 z zatrudnieniem przewidywanym na poziomie około 3.000 osób.

- Jestem pewien, że wybór naszej gminy pod inwestycję Amazona był trafnym posunięciem. Zarówno nasza lokalizacja, infrastruktura, jak i kapitał ludzki z pewnością korzystnie wpłyną na rozwój tej firmy, a równocześnie pojawienie się kolejnego wielkiego podmiotu gospodarczego w naszej gminie sprzyjać będzie podniesieniu jakości życia wszystkich jej mieszkańców – powiedział Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.

A czy to podniesienie jakości życia mieszkańców będzie przenosiło się również na możliwość uprawiania w większym zakresie popularnych dyscyplin sportowych takich chociażby jak siatkówka to pokażą wydarzenia najbliższych miesięcy.  Finał młodzieżowych mistrzostw Polski stanowić może  zaczyn dla  zainteresowania zarówno władz gminy jak i jej mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców  nie tylko systemem szkolenia od podstaw dzieci i młodzieży ale być może projektem powstania w niedalekiej przyszłości drugiej „Muszynianki”.

Dochody gminne za rok 2012 wynosiły w Muszynie 53,6 mln zł a w Tarnowie Podgórnym 134,7, może więc warto ten stosunek liczb przekuć też na sportowe ambicje wspólnych działań władz, mieszkańców i lokalnego biznesu – zastanawiają się organizatorzy turnieju z poznańskiej spółki Volley Sport Action.

W najnowszym godle promocyjnym Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne zawarte jest hasło „Poziom wyżej”. Czytając te słowa nie sposób przestać kojarzyć je ze słynnym łacińskim mottem barona  de Coubertin - Citius,  Altius,  Fortius co oznacza: Szybciej - Wyżej - Silniej. Od igrzysk z 1920 roku w Antwerpii uznane zostało za oficjalne hasło olimpijskiej rywalizacji.

 

Wyżej już funkcjonuje na terenie gminy, teraz tylko wystarczy trochę szybciej i ze zwiększoną energią ze strony lokalnych partnerów zacząć rozwijać projekt siatkarski a sukces gwarantowany.

  • 4
  • 0
  • 28
  • 1
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52