SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 30 kwietnia 2015

Od piątku do niedzieli w Człuchowie z udziałem ośmiu zespołów rozegrane zostaną mistrzostwa Polski młodziczek. Taki sam czempionat został rozegrany przed dwoma laty.

Od piątku do niedzieli w Człuchowie z udziałem ośmiu zespołów rozegrane zostaną mistrzostwa Polski młodziczek. W gronie uczestników jest m.in. LTS Legionovia Legionowo, zespół który w kategoriach młodzieżowych odnosi w tym roku duże sukcesy. W Wieliczce juniorki z tego klubu zdobyły mistrzostwo Polski. Do finałowego turnieju w Proszowicach awansowały kadetki.

- Cieszą nas oczywiście takie wyniki - mówi wiceprezes leginowskiego klubu, Marek Bąk. - Wszystkie grupy młodzieżowe odnoszą sukcesy. Młodziczki są bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Z uwagą będziemy oczekiwać informacji z Człuchowa.

Marek Bąk dodał, że w Legionovii jest tylko jedna droga do rozwoju sportowego - ciężka praca. - Legionowo to miejsce dla tych dziewczyn, które nie boją się trudu oraz wysiłku i zależy im na rozwoju. Wiele z nich zrobi karierę. Ale najpierw muszą ciężko pracować i co najważniejsze dla naszego klubu, dobrze się uczyć. Pomagamy im w tym jak możemy. Wiemy, że muszą też być mądrymi ludźmi - podkreśla.

Przed dwoma laty miasto gościło mistrzostwa Polski młodziczek. Triumfowały wówczas siatkarki UKS Libero Starogard Gdański, które wygrały w decydującym meczu z SPS Spartą Braniewo 2:1 (25:20, 25:27, 15:12).

- Czempionat był bardzo dobrze zorganizowany. Na miejscu uczestnicy mieli dogodne warunki gry i pobytu. Na pewno jest to miejsce dobre do przeprowadzania tego typu Ezawodów - powiedział Andrzej Warych, który podobnie jak przed dwoma laty będzie przedstawicielem Polskiego Związku Piłki Siatkowej w czempionacie młodziczek.

Warto podkreślić, że Człuchów jest interesującym miejscem turystycznym i historycznym. Zachowana do dziś potężna, średniowieczna wieża zamkowa szczególnie pięknie prezentuje się w czasie zachodów słońca.

Podział na grupy w finałowym turnieju mistrzostw Polski młodziczek:
A APS Rumia,  LTS Legionovia Legionowo, UMKS MOS Wola Warszawa, Energa Gedania Gdańsk;
B UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki, KS Pałac Bydgoszcz, SOS MKS SAN Pajda Jarosław MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

  • 2
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0