SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 19 maja 2013

UKS Libero Starogard Gdański, SPS Sparta Braniewo i UKS Orzeł Malbork - taka jest kolejność czołowej trójki drużyn w mistrzostwach Polski młodziczek w Człuchowie.MVP turnieju została Daria Szczyrba (SPS Sparta).

Siatkarki UKS Libero Starogard Gdański zdobyły w Człuchowie mistrzostwo Polski młodziczek. W finale pokonały one SPS Spartę Braniewo 2:1 (25:20, 25:27, 15:12). Losy pierwszego seta zostały rozstrzygnięte w jego ostatnich fragmentach. Od stanu 18:18 zawodniczki ze Starogardu Gdańskiego zdobyły dwa punkty i nie oddały już przewagi. Było im o tyle łatwo wygrać końcówkę, gdyż rywalki popełniały błędy w przyjęciu.

Zupełnie inaczej potoczyły się losy drugiej partii, w której zespół z Braniewa prowadził 20:17. Jednak UKS Libero nie tylko odrobił straty, ale uzyskał minimalną przewagę 21:20. Ostatecznie SPS Sparta doprowadziła do tie breaka, w którym szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Zespół UKS Libero zaczął grać lepiej i wykorzystywał potknięcia rywalek. Po zmianie stron uzyskał dwa-trzy punkty przewagi i spokojnie utrzymał ją do końca.

W meczu o brązowy medal LTS Legionovia Legionowa spotkała się z UKS Orzeł Malbork. Pierwszy set był bardzo wyrównany i jego przebiegiem kibice emocjonowali się od pierwszej do ostatniej piłki. W końcówce podwarszawska drużyna przegrywała 23:24 oraz 24:25. Jednak wyszła z opresji obronną ręką m.in. głównie za sprawą dwóch autowych ataków siatkarek z Malborka.

Dwie kolejne partie należały już zdecydowanie do UKS Orła. Co prawda w tie breaku LTS Legionovia prowadziła 3:0 oraz 4:1, ale siatkarki z Malborka szybko odrobiły straty, a następnie po raz pierwszy w tej partii uzyskały przewagę (6:5), którą już spokojnie powiększały. - Cieszymy się ze zwycięstwa i z brązowego medalu. Legionovia jest świetnym zespołem. Myślę, że o niektórych zawodniczkach z tego spotkania usłyszymy w przyszłości - powiedział trener brązowych medalistek, Szymon Żołędziewski.

Piąte miejsce zajął MKS MOS Wieliczka. - W niedzielę mój zespół zagrał bardzo dobrze. Tytuł MVP jak najbardziej należał się Marii Maszek, ale chciałbym też pochwalić Urszulę Mazur, która mądrze rozdzielała piłki i wybierała odpowiednie rozwiązania w ataku. Na pewno naszym minusem było sporo zepsutych zagrywek - powiedział trener zespołu z Wieliczki, Jan Mazur.

Po spotkaniu zawodniczki i trenerzy MKS MOS cieszyli się razem ze swoimi kibicami. - Tworzymy grupę pozytywnie zakręconych ludzi i wszyscy kochamy siatkówkę - dodał Jan Mazur.

Szkoleniowiec z Wieliczki podkreślił bardzo dobry poziom organizacji mistrzostw Polski młodziczek. - Gospodarze stworzyli znakomitą atmosferę. Wszystkie nasze potrzeby i troski były natychmiast rozwiązywane. Na każdym kroku służono nam pomocą - dodał trener Mazur.

Wyniki niedzielnych meczów - Finał

UKS Libero Starogard Gdański - SPS Sparta Braniewo
2:1 (25:20, 25:27, 15:12) MVP Aleksandra Wąsowska
UKS Libero: Nowacka, Kulla, Zielonka, Wąsowska, Kosiedowska, Lubawska oraz Turzyńska, Lamek, Kwaśniewska, Rezmer
SPS Braniewo: Szczyrba, Wołodko, Dunajska, Giecewicz, Łyczakowska, Bogdan oraz Brodzińska, Matys, Zakrzewska

o 3. miejsce

UKS Orzeł Malbork – LTS Legionovia Legionowo
2:1 (25:27, 25:18, 15:9) MVP Klaudia Kostkowska
UKS Orzeł: Dziekońska, Rekowska, Kostkowska, Dąbrowska, Michalewicz, Żurawska
LTS Legionovia: Hamuda, Salomonik, Omelaniuk, Krzywańska, Rasińska, Maziopa oraz Wrońska, Mochnacka, Piłatowicz

o 5. miejsce
MKS MOS Wieliczka - WTS KDBS Bank Włocławek
2:0 (25:20, 25:16) MVP Maria Maszek
MKS MOS: Kaczmarczyk, Mazur, Grabka, Halverscheid, Maszek, Wesół
WTS: Wyczałkowska, Pietrzak, Nowowiejska, Kucal, Irzemska, Świeczkowska oraz Bohdanowicz.

o 7. miejsce
UKS Libero Wałcz - SKS Szóstka TPS Biała Podlaska
2:1 (24:26, 25:21, 15:13) MVP Aleksandra Marcinkiewicz
UKS Libero:
Stróżyk, Marcinkiewicz, Ciszewska, Kibitlewska, Koszykowska, Nowak oraz Honczaruk, Piszcz
SKS Szóstka TPS: Bodasińska, Romaniuk, Pajnowska, Lesiuk, Żółtowska, Gwiaździńska oraz Zubiel

Nagrody indywidualne - MVP: Daria Szczyrba
najlepiej punktująca: Daria Szczyrba
atakująca: Aleksandra Rasińska
rozgrywająca: Weronika Wołodko
blokująca: Aleksandra Rasińska
zagrywająca: Dagmara Dąbrowska
broniąca: Aleksandra Żurawska

  • 3
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0