SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk / FG, fot. Robert Judycki / powiat pilski, 19 czerwca 2022

Wygrana reprezentacji Polski siatkarzy U22 z Holandią (GALERIA)

Polska - Holandia: mecze U22 w Pile

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja siatkarzy U22 rozegrała pierwszy z zaplanowanych sparingów. Pokonała Holandię, innego uczestnika mistrzostw.

Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 22 zostaną rozegrane w dniach 12-17 lipca w Tarnowie. Do imprezy reprezentacja Polski prowadzona przez Daniela Plińskiego przygotowuje się w Pile. To już trzecie zgrupowanie, bo wcześniej kadrowicze trenowali w Nysie i Toruniu. Potrwa ono do najbliższego piątku, po czym siatkarze dostaną dwa dni wolnego, by w tym samym miejscu zacząć kolejny obóz. Po nim pojadą już do Tarnowa na mistrzostwa.

Po każdym zgrupowaniu z drużyny wypada dwóch zawodników, którzy przegrali rywalizację. W porównaniu z Toruniem brakuje środkowego Damiana Radziwona i rozgrywającego Mikołaja Słotarskiego.

Za reprezentacją U22 pierwszy z dwóch sparingów z reprezentacją Holandii, która też przygotowuje się do mistrzostw Europy. Zakończył on się zwycięstwem Polski 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23). Kolejny mecz zostanie rozegrany w poniedziałek. Spotkania są rozgrywane w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola, z wolnym wstępem dla kibiców. Poniżej galeria zdjęć z meczu oraz statystyki.  

Grupowymi rywalami reprezentacji Polski w ME U22 będą Austria, Francja i Serbia, a w grupie drugiej znalazły się Holandia, Czarnogóra, Włochy i Turcja.

Skład reprezentacji Polski U22 na zgrupowanie w Pile

Rozgrywający

Dawid Pawlun
Bartosz Sławiński

Przyjmujący

Michał Gierżot
Antoni Kwasigroch
Jakub Kraut

Michał Kowal
Piotr Szlęzak

Atakujący

Dawid Dulski
Bartosz Gomułka
Mateusz Borkowski

Środkowi

Konrad Jankowski
Dominik Kramczyński
Seweryn Lipiński
Adrian Markiewicz

Libero

Dawid Pruszkowski
Maciej Nowowsiak

Sztab: Daniel Pliński (trener), Ariel Fijoł (II trener), Kacper Goździkiewicz (asystent trenera), Michał Róg (statystyk), Aleksandra Skalska-Ruszczyk, Bartosz Likindorf (fizjoterapeuci), Bartosz Bielenda (trener przygotowania motorycznego)

Polska - Holandia: mecze U22 w PileSparingi U22 w Pile: Polska - Holandia mecz nr1 - raport

Polską Siatkówkę wspierają

 

  • 9
  • 2
  • 7
  • 1
  • 0