SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Adrian Sawko, 11 marca 2019

Znamy organizatorów finałów młodzieżowych MP

Poznaliśmy organizatorów turniejów finałowych mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Większość z finałów rozegranych zostanie w województwie warmińsko-mazurskim.

Dębica, Kętrzyn, Szczytno, Olecko i Giżycko te miasta będą organizatorami tegorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Polski. Wciąż nieznany jest organizator turnieju młodzików.

Juniorzy zagrają w Dębicy

Osiem najsilniejszych ekip w rywalizacji juniorów zawita do województwa podkarpackiego i w Dębicy będzie rywalizować o tytuł mistrza kraju. To nie pierwszy raz kiedy PZPS zdecydował się na współpracę z tym miastem. W latach wcześniejszych Dębica organizowała między innymi MP juniorek i MP młodziczek. Miasto może poszczycić się także znanymi ambasadorami, a dębiczaninem z krwi i kości jest między innymi Rafał Buszek, mistrz świata z 2014 roku. Turniej finałowy MP juniorów odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.

Kętrzyn ugości juniorki

Reprezentację juniorek w tym sezonie czeka nie lada wyzwanie – mistrzostwa świata U20 w Meksyku. Idealną okazją dla trenera Waldemara Kawki, do wyłowienia prawdziwych „perełek” do kadry narodowej będą finały mistrzostw Polski juniorek, które w tym roku zawitają na Warmię i Mazury. Kętrzyn już po raz kolejny będzie miał okazję sprawdzić się w roli organizatora, z czego dotychczas wywiązywał się perfekcyjnie. Turniej finałowy MP juniorek odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.

Mistrza Polski kadetów poznamy w Szczytnie

Również na Warmii i Mazurach swoją rywalizację stoczą kadeci, którzy zmierzą się w Szczytnie –  mieście znanym między innymi dzięki Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolne. Jesteśmy pewni, że organizatorzy staną na wysokości zadania i zaserwują nam niezapomniany turniej. Rozgrywki finałowe o tytuł mistrza Polski kadetów odbędą się w dniach 8-12 maja.

Kadetki zmierzą się w Olecku

W Olecku swoje zmagania stoczą kadetki. Miasto z województwa warmińsko-mazurskiego jest wieloletnim partnerem PZPS i ma w swoim dorobku między innymi organizację MP kadetów w 2017, a w grudniu minionego roku – Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) U14, w których reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Turniej finałowy MP kadetek odbędzie się w dniach 1-5 maja.

W Giżycku zagrają młodziczki

W Giżycku z kolei poznamy mistrzynie Polski młodziczek, które w tym warmińsko-mazurskim mieście stoczą swoją rywalizację. Właśnie w tej miejscowości trenowała w zeszłym roku reprezentacja Polski juniorek, która niedługo potem sięgnęła po brązowe medale mistrzostw Europy. W kontekście Giżycka, ciężko także pominąć Jakuba Kochanowskiego – mistrza świata 2018, urodzonego właśnie w tym mieście. Turniej finałowy MP młodziczek odbędzie się w dniach 10-12 maja.   

Otwarty konkurs na organizatora MP młodzików

Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się przedłużyć konkurs na organizatora turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików. Zgłoszenia będzie można nadsyłać do 31 marca 2019 włącznie. Więcej informacji dla zainteresowanych miast można znaleźć w załączniku.  

zgłoszenie_konkurs_na_organizacją_finałów_młodzieżowych.pdf

zalacznik-do-zgloszenia-mmp-2018-2019_270_M5YbcZOf.doc

  • 18
  • 0
  • 118
  • 1
  • 3