SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, zis.krakow.pl, 8 września 2014

Turniej Mini Mistrzostw Świata w Siatkówce pod Kraków Areną zakończył się sukcesem drużyn występujących pod szyldami Francji i Włoch. Takie nazwy przypadły w losowaniu siatkarzom Hutnika Dobrego Wyniku i siatkarkom Sandecji.

Turniej Mini Mistrzostw Świata w Siatkówce pod Kraków Areną zakończył się sukcesem drużyn występujących pod szyldami  Francji i Włoch. Takie nazwy przypadły w losowaniu siatkarzom Hutnika Dobrego Wyniku i siatkarkom Sandecji.

Hutnik Dobry Wynik (Francja) wyprzedził MKS I Andrychów (Kanada) i Kęczanina Kęty (Włochy), natomiast za Sandecją Nowy Sącz  (Włochy) uplasowały się UKS Jedynka Tarnów (Wenezuela) i MKS I Andrychów (Chiny).

W trzy dniowej rywalizacji na dwóch boiskach koło Kraków Areny oraz na boiskach pobliskich szkół i uczelni uczestniczyły  zespoły klubowe oraz szkolne i osiedlowe. Młodzi adepci siatkówki (10-15 lat) wykazywali się nie tylko niezłymi umiejętnościami, ale także pomysłowym dopingiem.
- Te ataki i te bloki, na rywali to wyroki – skandowała grupa dziewcząt podczas niedzielnych finałów.

Atmosfera wokół aren Mini  Mistrzostw Świata była równie gorąca jak podczas odbywających się w pobliżu meczów Grupy D „dorosłych” MŚ.

Dziewczęta i chłopcy z nieukrywaną satysfakcją paradowali w koszulkach przygotowanych specjalnie na Mini Mistrzostwa, skorzystali też okazji by na żywo zobaczyć znanych graczy z 6 krajów.

Krakowska edycja Mini MŚ  została zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację Polska Siatkówka,  Kinder+Sport,  Małopolski Związek Piłki Siatkowej i  Gminę Miejską Kraków.

- Zgłosiło się 49 drużyn dziewcząt i chłopców  z całej Małopolski, z najdalszych zakątków naszego województwa, każdy klub wystawił swój zespół, otrzymaliśmy również zgłoszenia ekip szkolnych czy osiedlowych, również z innych regionów kraju – ze Śląska i Wielkopolski – powiedział  jeden z organizatorów, wiceprezes MZPS i trener siatkówki Dariusz Pomykalski. – Najmłodsi uczestnicy to uczniami czwartych klas szkół podstawowych. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń, regulamin przewidywał rozegranie dwóch setów do 15 – bez przewag. Niestety, szybko można więc było odpaść. Boiska zamontowane przed Kraków Areną z nawierzchnią Tarkett zostaną wykorzystane w następnych turniejach, pojawiło się już wiele pomysłów na popularyzowanie siatkówki w Małopolsce.

  • 0
  • 0
  • 20
  • 0
  • 0