SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 18 kwietnia 2014

Uczniowie reprezentujący bydgoskie szkoły objęte programem SOS: Gimnazjum Sportowe Nr 15 oraz Liceum Ogólnokształcące Nr 11 zdobyli srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych w Portugalii.

Uczniowie reprezentujący bydgoskie szkoły objęte programem SOS: Gimnazjum Sportowe Nr 15 oraz Liceum Ogólnokształcące Nr 11 zdobyli srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych w Portugalii. 

Podopieczni trenerów Krzysztofa Kowalczyka i Tomasza Zaczka spisywali się świetnie podczas całego turnieju. W drodze do finału nie stracili nawet seta. W grupie pokonali Iran, Bułgarię i Norwegię. W dalszym etapie rozgrywek nie dali szans Słowacji, a później Chile. W półfinale pewnie pokonali Francuzów. 

W finale zmierzyli się z drużyną z Tajwanu. Przeciwnicy Polaków do finału dotarli również bez większych problemów. Pojedynek lepiej rozpoczęli bydgoszczanie. Wygrali dwa pierwsze sety. Jednak już w drugiej partii rywale dali do zrozumienia naszym zawodnikom, że będą walczyć do końca. Zawodnicy z Tajwanu w kolejnych setach okazali się lepsi i wygrali spotkanie 3:2.

- Wydaje mi się, że w meczu finałowym zaważyła zagrywka, która nam kompletnie nie szła – powiedział dyrektor szkoły Leszek Gozdek – Ale bardzo cieszę się ze srebrnego medalu i jestem dumny z chłopaków i trenerów. Wierzyłem w nich od początku i byłem pewny, że nie wrócą z pustymi rękami. 

- Obie nasze szkoły objęte są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – kontynuował dyrektor – Dzięki temu w Bydgoszczy w dużym stopniu uporządkowaliśmy system szkolenia. Za 2 lata kolejne Mistrzostwa Świata Szkół Gimnazjalnych w Turcji, mam nadzieję, że tam również pojedziemy. 

Półfinał

Polska – Francja 3:0 (26:24, 25:19, 25:15) 

Finał

Polska – Tajwan 2:3 (25:22, 29:27, 22:25, 10:25, 10:15) 

Srebrni medaliści Mistrzostw Świata Szkół Gimnazjalnych: Kacper Bobrowski, Filip Adler, Maciej Kleinschmidt, Paweł Chraplak, Michał Prejs, Bartłomiej Ratajczyk, Paweł Stysiał, Mateusz Wołowicz, Fabian Pieper, Aleksander Łyczak, Jan Lesiuk i Jędrzej Goss.

Trenerzy: Krzysztof Kowalczyk, Tomasz Zaczek.

  • 3
  • 0
  • 24
  • 0
  • 0