SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 13 marca 2014

Łeba siatkówką stoi. Po młodziczkach i młodzikach ten nadbałtycki kurort będzie gościć zespoły kadetek i kadetów, które zagrają w tradycyjnym maratonie.

W połowie lutego emocjonowaliśmy się rywalizacją, rozgrywanego w Łebie, Międzynarodowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży w kategorii młodziczek i młodzików. Teraz ten nadbałtycki kurort gościć będzie kadetki i kadetów.

Od 14 do 16 marca zagra osiemnaście zespołów dziewcząt i piętnaście chłopców. Od piątku w halach Szkoły Podstawowej, Łebskiego Towarzystwa Oświatowego w Łebie oraz Gimnazjum nr 2 w Lęborku w godzinach od 9 00 do 19 00 rozegrane zostaną mecze turniejowe. Swój udział potwierdziły m.in. zespoły z Bydgoszczy, Nowego Tomyśla, Gdańska, Gdyni, Słupska, Kołobrzegu, Olsztyna, Dobrego Miasta, Kędzierzyna-Koźle, Pruszcza Gdańskiego, Bartoszyc, Świecia, Wieliczki, Rumi, Łeby, Lęborka, Cewic.

Uczestnicy walczyć będą o puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Łeby, Burmistrza Miasta Lęborka, Wójta Gminy Cewice. Każdy uczestnik Maratonu otrzyma pamiątkową koszulkę z logiem turnieju ufundowane Przez Starostwo Powiatowe w Lęborku.

Rywalizację młodych zawodniczek i zawodników zobaczą byli trenerzy męskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały i Ireneusz Mazur oraz były reprezentant Polski Adam Nowik. W sobotę (początek 19.00) rozegrany zostanie mecz pomiędzy reprezentacją Miasta Łeby, a przyjezdnymi trenerami.

- Gospodarzom Joannie Bieniek, Jarosławowi Pruskiemu i Tadeuszowi Rabce należą się wielkie słowa podziękowania. Maraton w Łebie ma już swoje stałe miejsce w siatkarskim kalendarzu. Młodzi ludzie chcą tutaj przyjeżdżać i grać. Organizacyjnie wszystko jest pozapinane na ostatni guzik, a uczestnicy mają też zagospodarowany wolny czas. Mają możliwości wypoczynku. Nic też dziwnego został wybrany imprezą roku powiatu łebskiego – powiedział Adam Nowik.

  • 2
  • 0
  • 27
  • 0
  • 0