SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Karolina Szewczyk, 28 maja 2013

W minioną niedzielę w Proszowicach kadeci warszawskiego Metra wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Dla klubu to drugi krążek w tym sezonie, a dwunasty w historii młodzieżowych mistrzostw Polski.

W minioną niedzielę w Proszowicach kadeci warszawskiego Metra wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Dla klubu to drugi krążek w tym sezonie, a dwunasty w historii młodzieżowych mistrzostw Polski.

Siatkarze Daniela Kołodziejczyka sprawili ogromną niespodziankę. W grupie pokonali 3:1 Wifamę Łódź, później po zaciętej walce przegrali 2:3 z Resovią Rzeszów, a o awans do półfinału zmierzyli się z faworyzowanym Chemikiem Bydgoszcz. Wygrali 3:0! – Kluczem do zwycięstwa była świetna atmosfera w drużynie oraz zespołowość – powiedział MVP spotkania Bartłomiej Lipiński. – Zagraliśmy na 120% swoich możliwości. Wydaje mi się, że był to nasz najlepszy mecz w tym turnieju – dodał środkowy Metra Bartłomiej Lemański.

W półfinale warszawiacy nie dali rady drużynie Jastrzębskiego Węgla. Przegrali w trzech setach. W pierwszej partii przy stanie 5:6 kontuzji doznał atakujący Metra Mikołaj Trybulec. – Skręcona kostka jednego z naszych najlepiej punktujących graczy kompletnie rozbiła naszą grę- powiedział Lemański – Jednak nie można wszystkiego zwalać na kontuzję. Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale Jastrzębie było lepsze.

- Jastrzębie to bardzo mocny zespół. Walczyliśmy, ale nie daliśmy rady – powiedział przyjmujący Bartłomiej Lipiński.

O brązowy medal kadeci Metra rywalizowali z zespołem AZS UWM Olsztyn.  Zawodnicy z Warszawy wygrali 3:2. – Nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca. Zagraliśmy swoją siatkówkę i udało się. Dla takich chwil warto ciężko trenować  – mówił zadowolony Bartłomiej Lemański.  

Najlepiej przyjmującym turnieju został Bartłomiej Lipiński. – Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony, ale to w dużej mierze zasługa całego zespołu. Takie wyróżnienia mobilizują do jeszcze cięższej pracy.

- Teraz musimy trochę odpocząć i zregenerować siły. Rozegraliśmy naprawdę bardzo ciężki sezon – powiedział przyjmujący Metra. – Teraz odpoczywamy, a w przyszłym sezonie walczymy dalej – zakończył Lemański.

Warto podkreślić fakt, że cała drużyna, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski kadetów to wychowankowie klubu Metro. 

  • 0
  • 0
  • 26
  • 0
  • 0