SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, 9 maja 2016

W Człuchowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetów 2016. Mistrzem kraju w tej kategorii wiekowej został Jastrzębski Węgiel. Wrażeniami z finału w kilku słowach podzielił się z nami obecny na zakończeniu turnieju kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

W Człuchowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetów 2016. Mistrzem kraju w tej kategorii wiekowej został Jastrzębski Węgiel. Wrażeniami z finału w kilku słowach podzielił się z nami obecny na zakończeniu turnieju kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

PZPS.pl: Oglądał Pan mecz cały mecz finałowy. Jakie wrażenia?

Michał Kubiak: - Uważam, że Jastrzębie miało mecz pod kontrolą. Mimo, że mogę nie być obiektywny, bo to ojciec jest trenerem, i z całym szacunkiem dla zespołu z Rzeszowa, bo chłopaki naprawdę walczyli i grali nieźle, ale to Jastrzębie kontrolowało pojedynek od początku do końca.

MVP i najlepszy atakujący turnieju…

- Czyrniański grał bardzo dobre zawody. Podobało mi się kilku chłopaków z Jastrzębskiego Węgla, ale nagroda MVP została przyznana w pełni zasłużenie - dokonujący wyboru na pewno nie pomylili się.

Zwrócił Pana uwagę ktoś jeszcze?

- Jest kilku chłopaków z Rzeszowa, którzy przegrali w finale, choć to drugie miejsce to bardzo dobry wynik. Ci chłopcy są na pewno perspektywiczni i można na nich spoglądać w perspektywie dalszych występów nawet w PlusLidze.

- Droga od kadeta do plusligowych parkietów jest bardzo długa i kręta, ale myślę, że jeśli będą ciężko pracować i wierzyć we własne możliwości, to na pewno część z nich - ci najciężej pracujący i najwytrwalej dążący do celu - będą grać na parkietach PlusLigi, a może nawet w reprezentacji Polski, czego im z całego serca życzę.

Bardzo dziękuję.

  • 4
  • 0
  • 33
  • 0
  • 0