SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 31 sierpnia 2018

Waldemar Kawka: postaramy się dać z siebie wszystko

W sobotę w Durrës i Tiranie w Albanii rozpoczną się mistrzostwa Europy U-19 z udziałem reprezentacji Polski. - Postaramy się dać z siebie wszystko - powiedział Waldemar Kawka, trener biało-czerwonych. Polki w fazie grupowej zmierzą się odpowiednio z Bułgarią, Włochami, Albanią, Białorusią i Holandią.

Na konferencji prasowej przed turniejem powiedzieli:
Ilir Thanasi, asystent trenera reprezentacji Albanii: Z wielką przyjemnością witam wszystkich na mistrzostach Europy w Albanii. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dobrze zaprezentować się na boisku. Wiemy jednak, że to będzie trudne zadanie. Najlepsze zespoły w Europie są tutaj w Durrës. Postaramy się osiągnąć najlepszy wynik. Życzymy szczęścia wszystkim uczestnikom i niech zwycięży najlepszy.

Natalia Melianiuk, trener reprezentacji Białorusi: Cieszymy się, że przybyliśmy do Albanii, aby rywalizować z najlepszymi drużynami w Europie. Mamy nadzieję, że pokażemy naszą dobrą grę. Liczę na to, że ten turniej będzie wspaniałym pokazem siatkówki.

Asen Metodiew, trener reprezentacji Bułgarii: Przede wszystkim chciałbym podziękować Albanii za zorganizowanie tych mistrzostw Europy. Organizacja jest idealna. Muszę przyznać, że Durrës to bardzo piękne miasto. Nasza federacja i my jako zespół jesteśmy bardzo zadowoleni, że zakwalifikowaliśmy się do finału. Nasza grupa jest bardzo trudna. Mam nadzieję, że uda się nam awansować dalej w tym turnieju. Liczę na wiele ciekawych meczów, w których będą ogromne emocje.

Massimo Bellano, trener reprezentacji Włoch: Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że możemy brać udział w mistrzostwach Europy U-19. Organizacja jest doskonała, a to sprawia, że turniej zapowiada się ekscytująco. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dużo trenowaliśmy, aby być w najlepszej formie podczas mistrzostw. Naszym pierwszym celem jest awans do kolejnej rundy turnieju w Tiranie. Wierzę, że zobaczymy w Durrës świetne mecze.

Waldemar Kawka, trener reprezentacji Polski: Cieszymy się, że jesteśmy tutaj w Durrës na mistrzostwach Europy. Postaramy się dać z siebie wszystko. Wiemy, że w grupie mamy silne zespoły. Spróbujemy walczyć. Wszystko tutaj jest wspaniałe i dzięki temu jesteśmy w stanie skupić się na naszych treningach i przygotowaniach przed turniejem. Mam wielkie oczekiwania wobec mojego zespołu. Wierzę, że możemy osiągnąć coś więcej, ale również mamy świadomość, że mamy trudnych przeciwników na swojej drodze.

Julien Van de Vyver, trener reprezentacji Holandii: Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w Albanii i udało się nam zakwalifikować do turnieju głównego mistrzostw Europy. Wiemy, że jesteśmy w silnej grupie, ale postaramy się awansować do kolejnej rundy. Mamy nadzieję, że to będzie świetny turniej.

Podział na grupy ME U-19
Grupa I: Albania, Holandia, Polska, Bułgaria, Białoruś, Włochy
Grupa II: Turcja, Niemcy, Rosja, Serbia, Słowacja, Francja

Harmonogram meczów reprezentacji Polski podczas ME U-19 (faza grupowa)
1 września
godz. 17.30 Polska - Bułgaria
2 września
godz. 20.00 Włochy - Polska
3 września
godz. 17.30 Polska - Albania
5 września
godz. 15.00 Białoruś - Polska
6 września
godz. 20.00 Polska - Holandia

Skład reprezentacji Polski juniorek na ME U-19
rozgrywające: Paulina Zaborowska, Natalia Ciesielska
atakujące: Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska
środkowe: Aleksandra Gryka, Weronika Centka, Klaudia Laskowska
przyjmujące:Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Oliwia Bałuk (kapitan)
libero: Karolina Garstka, Monika Jagła

Sztab szkoleniowo-medyczny
Waldemar Kawka trener
Ireneusz Waleczek asystent trenera
Przemysław Kawka statystyk
Kacper Duda statystyk i kierownik reprezentacji
Michał Gaca lekarz
Grzegorz Mastalerz fizjoterapeuta

  • 17
  • 8
  • 123
  • 2
  • 6