SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, inf.prasowa, 14 sierpnia 2012

Premierowa edycja Orlik Volleymania odbyła się w 2011 roku i swoim zasięgiem objęła cztery województwa. Prawie 4 tysiące chłopców i dziewcząt rywalizowało o miano najlepszej drużyny siatkarskiej w kraju. Tegoroczna edycja obejmie wszystkie województwa w Polsce.

Premierowa edycja Orlik Volleymania odbyła się w 2011 roku i swoim zasięgiem objęła cztery województwa. Turniej okazał się bardzo udanym pod każdym względem. Prawie 4 tysiące chłopców i dziewcząt rywalizowało o miano najlepszej drużyny siatkarskiej w kraju. Tegoroczna edycja obejmie  wszystkie województwa w Polsce. Będzie to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne ale równocześnie będzie to ogromna szansa dla młodych siatkarzy oraz ich fanów.

Rekrutacja do turnieju rozpocznie się 20 sierpnia i będzie trwała aż do 8 września. Podobnie jak w pierwszej edycji turniej będzie rozgrywany w czterech kategoriach, dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej kategorii wiekowej będą rywalizować chłopcy i dziewczęta z roczników 2000 i 2001. W starszej grupie wiekowej do walki staną roczniki 1998 i 1999. W pierwszym etapie, w eliminacjach do finałów wojewódzkich udział weźmie 8 obiektów wielofunkcyjnych Orlik w każdym z 16 województw. Na każdym ze 128 Orlików rozegrany zostanie turniej dla każdej z 4 kategorii wiekowej co da łączną sumę 512 turniejów. Najlepsze zespoły awansują do szesnastu finałów wojewódzkich, które następnie wyłonią finalistów do wielkiego finału ogólnopolskiego. Wielki Finał rozegrany zostanie w Sopocie na Placu Mancowym w dniach od 6 do 7 października br.

W tym roku zapowiadają się wielkie emocje siatkarskie zarówno dla zawodników jak i dla fanów siatkówki. Organizowany a takim rozmachem turniej da szansę konfrontacji swoich umiejętności wielu drużynom. Wraz z początkiem roku szkolnego zapowiada się wielkie siatkarskie święto dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

  • 0
  • 4
  • 27
  • 0
  • 0