SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 17 października 2016

W 14-osobowej reprezentacji Kujaw i Pomorza na Turniej Nadzi Olimpijskich trzynaście zawodniczek uczy się i trenuje w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, w których jak podkreśla trener tej ekipy Jerzy Komorowski odbywa się bardzo dobre szkolenie.

Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2002 wkroczył w decydującą fazę. W poniedziałek rozegrane zostaną w Spale ćwierćfinały i półfinały. Województwo kujawsko-pomorskie zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie i w meczu o czwórkę zmierzy się z Lubuskim.

- Awans do półfinału byłby realizacją naszego planu minimum. W grupie wygraliśmy wszystkie mecze. Trudno określić siłę rywalek. Wśród nich nie było zespołów z czołówki ostatnich lat - powiedział trener reprezentacji Kujaw i Pomorza, Jerzy Komorowski. Jego podopieczne wyprzedziły w grupie D Opolskie, Warmińsko-Mazurskie i Podlaskie.

Drużyna woj. kujawsko-pomorskiego opiera się na dwóch klubach - Jokerze Świecie i Pałacu Bydgoszcz. Skład uzupełniają siatkarki z WTS-u Włocławek i Sokoła Mogilno. Trzynaście zawodniczek spośród 14-osobowego składu zespołu uczy się i trenuje w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, w których jak podkreśla Jerzy Komorowski odbywa się bardzo dobre szkolenie.

W poniedziałkowe przedpołudnie zawodniczki wzięły udział w teście - skoku dosiężnym i biegu po kopercie. - Od swoich podopiecznych nie oczekiwałem jakichś nadzwyczajnych wyników - mówi Jerzy Komorowski. - Siła zespołu opiera się na mocnej średniej. Zawodniczki zaprezentowały się na swoim poziomie więc jestem z ich postawy zadowolony.

  • 2
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0